"Odlukom o devet zona, umanjene su cene zakupnina poslovnog prostora koji je u vlasništvu grada. Novim zoniranjem predviđene su četiri zone i jedna ekstra zona. Očekujemo da sledeće godine prihodi od izdavanja prostora budu veći od 100 miliona dinara", rekla je Savičić.
U ekstra zonu sada spadaju objekti koji se ne nalaze u samom centru grada, već i u Dečanskoj, Deligradskoj, Kameničkoj, ulici Majke Jevrosime, Krunsoj, ali i u ulicama u Zemunu među kojima su Glavna, Bežanijska, Magistarski trg.
Prema usvojenoj odluci, zakupnina poslovnog prostora u vlasništvu grada u ekstra zoni povećana je za 50 odsto.
Odbornik opozicione Demokratske stranke (DS) Balša Božović, čija je stranka glasala protiv ove odluke, istakao je da se pormenom zona samo dodatno opterećuju mali privrednici.
"Sve što je bilo jeftinije sada postaje skuplje, na primer lokali na Savi maloj od danas su u ekstra zoni, znači cena im je ista kao i u Knez Mihailovoj", rekao je Božović novinarima u gradskoj skupštini.
Odbornici su po završetku ove, započeli i novu sednicu koja je zatvorena za javnost, a na kojoj će raspravljati o postupanju u ratnom i vanrednom stanju na teritoriji grada Beograda.
Odbornici su usvojili i Predlog Strategije za uvođenje i razvoj finansijskog upravljanja i kontrole u gradu Beogradu, kao i nekoliko planova generalne regulacije.
Odbornici Skupstine grada usvojili su i Predlog odluke o uslovima i načinu raspolaganja stanovima izgrađenim prema projektu izgradnje 1.100 stanova u Beogradu.
Razrešeni su i imenovani direktori i v.d. direktori u jednom broju ustanova čiji je osnivač Grad Beograd, članovi upravnih i nadzornih odbora u jednom broju preduzeca i ustanova, kao i članovi skolskih odbora.
Na današnjoj sednici odlučeno je i da će se most Zemun-Borča zvati Pupinov most.
Na novoj sednici poslanici raspravljaju o civilnoj zaštiti u glavnom gradu i toku obnove Obrenovca.
Predsednik gradske Skupštine Nikola Nikodijević rekao je novinarima da će na sednici zatvorenoj za javnost raspravljati o organizaciji i funkcionisanju civilne zaštite u gradu, odnosno o postupanju nadležnih gradskih organa u ratnim i vanrednim situacijama.
"Tokom majskih poplava pokazalo se da postoji jedan praznina, da nemamo ni jedan pravni akt o postupanju organa u slučajevima vanrednih stanja", rekao je Nikodijević dodao da je neophodno da se donesu akta koja će utvrditi komandni lanac i odgovornost u takvim
sitacijama.
Zamenik gradonačelnika Beograd Anrija Mladenović istakao je da se sistem uzbunjivanja u glavnom gradu nije promenio još 1999. godine, kao i da gradsku vlast očekuje puno posla jer je potrebano da se uradi procena rizika.
"Na ovaj način mi ponovo aktiviramo civilnu zaštitu", ocenio je Mladenović.
Trojica igrača Partizana ne treniraju: Željko Obradović otkrio detalje pred Makabi!
"Partizan ima tim za fajnal-for Evrolige": Braun za MONDO o Željkovom izazovu i najvećoj želji u karijeri
Poznat identitet više ubijenih osoba u masakru na Cetinju: Aco Martinović (45) kod sebe imao više od 80 metaka
Od ovog datuma biće -20, pašće pola metra snega: Prognoza Marka Čubrila za 2025, otkrio i kakvo leto nas čeka
"Ubio je našu decu potpuno svesno i hladnokrvno": Ispovest majke ubijenog Predraga u Arilju