Vesić je za "Večernje novosti", objasnio da će se stvaranjem pešačke zone u užem centru, oživeti potez od Zelenog venca do Kalemegdana, jer su šetališta uvek atraktivna za ostvaranje restorana, lokala i prodavnica.

"Umesto asfalta, te ulice imaće mermerne ploče i kaldrmu", rekao je Vesić, ističući da bi bio realizovan taj ambiciozni plan i centar oslobođen od vozila, potrebna izgradnja četiri velike javne garaže, kroz javno-privatna partnerstva.

Time će se, istakao je, stvoriti uslovi da bude zatvoren kvart omeđen ulicama Zeleni venac, Brankova, Braće Jugovića, Tadeuša Košćuška i Pariskom.

"Pored pešačke zone, u centru, uredićemo i Terazijsku padinu, a u planu je i uređenje donjeg dela Cvetnog parka", rekao je Vesić i dodao da je u toku konkurs za uređenje tri trga - između Skupštine Srbije i Skupštine Grada, Terazija i Trga Republike.

Kada budu izabrani najbolji projekti, podvukao je, svake godine će biti realizovan po jedan i tako će Beograd, sa novim trgovima, velikom pešačkom zonom i uređenim parkovima u centru dobiti izgled prave evropske prestonice.

Podsećajući da Grad treba da dobije knjigu standarda gradskog mobilijara, koju priprema gradski arhitekta Milutin Folić, Vesić ističe da će se tačno znati kako može da izgleda klupa, kiosk, tenda, suncobran i letnja bašta, zavisno od gradske zone.

Gradski menadžer ističe i da se, pored velikih projekata, uređuju mali urbani džepovi, kojih je prošle godine sređeno oko 40, a ove godine je u planu stotinak.

"Aktivirali smo se i oko uređenja fasada i identifikovali 87 najoštećenijih. Za deset imamo gotove projekte", naveo je Vesić ističući da će među prvima biti sređena Brankova ulica.

Očekuje i da do 1. aprila bude raspisan konkurs za uređenje Trga Slavija i Bulevara oslobođenja.Slavija će drugačije izgledati nego što je predviđeno sadašnjim projektom jer su prihvaćene određene primedbe građana.

Vesić takođe ističe da su obilaznica oko Beograda i Unutrašnji magistralni prsten strateški najbitniji za funkcionisanje grada, a da bi se to realizovalo, moraće da budu izgrađena dva mosta preko Dunava - jedan kod Ade Huje, a drugi kod Vinče.

Ističe i da je izuzetno bitno da se do kraja godine pronađe partner za deponiju u Vinči, a taj projekat, vredan između 250 i 300 miliona evra, rešiće nagomilane ekološke probleme, proizvodiće se energija i zaposliti nekoliko stotina građana.

"Jednako bitno pitanje je i izgradnja kanalizacione mreže za trećinu Beograda. Želimo da toplovodom spojimo TENT sa Novim Beogradom i Zemunom. Tako ćemo imati veoma jeftino grejanje", naglasio je Vesić.

Gradski menadžer kaže i da je posebno ponosan na projekat uređenja Muzeja grada Beograda, koji je pokrenuo još kao sekretar Privremenog organa, a ove godine će, dodao je, biti urađen projekat rekonstrukcije, dok će sledeće biti pokrenuta akcija sakupljanja donacija za izgradnju Muzeja u kojem će biti čitava naša istorija.
Vesić je rekao i da premijer Srbije Aleksandar Vučić pruža gradskoj vlasti iskrenu podršku i na svakom putovanju u inostranstvo, ali i kada u Srbiju dolaze visoke zvanice, predstavlja gradske projekte u želji da privuče strane investitore.
"Najbolji primer su posete francuskog i kineskog premijera. Upravo iz tih razgovora biće realizovano nekoliko projekata", zaključio je Vesić.