Ona je na završnoj prezentaciji projekta "Otpakivanje 2014/15", čiji je cilj povezivanje mladih iz različitih delova Srbije i prevazilaženje etničkih distanci, istakla da biti tolerantan ne znači saglasiti se sa onima koji misle isto, nego i sa onima koji misle različito, koji su druge vere, rase, pola ili seksualne orijentacije.
Obraćajući se mladim učesnicima projekta u sali Amerikana Doma omladine, Lončar je rekla da su oni pokazali da su voljni, željni i spremni da poštuju druge i drugačije i da su spremni za promene, toleranciju i razumevanje.
"I upravo ste nam vi na ovaj način, aktivnostima na ovim projektima, vašim kreativnim delima i energijom dali smernice kako bi trebalo da se svi ponašamo. A samo u tom uzajamnom odnosu i procesu u kome učimo jedni od drugih, možemo doći do ravnopravnog i tolerantnog društva u kojem ima mesta za sve. I mislim da svi moramo da budemo svesni jedne važne činjenice - da je odgovornost za položaj manjine upravo i uvek na većini", istakla je Lončar.
Pomoćnica ministra sporta i omladine Snežana Klašnja rekla je da je ovaj projekat finansirala Evropska unija, dok je njeno ministarstvo dalo stručnu pomoć, koja je, kako je rekla, dosta značila za mlade ljude, jer su kroz ovaj projekat mladi širom Srbije dobili nešto dragoceno - upoznali su jedni druge, kvalitetno su proveli svoje vreme, iskazali svoje potencijale i razvijali kulturu mira, razumevanja i tolerancije.
Ona je dodala da je danas na Vladi usvojena Nacionalna strategija za mlade od 2015. do 2025. i rekla da to predstavlja okvir na strateškom nivou, koji će mladi popunjavati organizovanjem ovakvih i sličnih projekata.
U projektu "Otpakivanje 2014/15", koji je pokrenuo Beogradski centar za ljudska prava u saradnji sa Komitetom pravnika za ljudska prava, Apsart centrom za pozorišna istraživanja i Medijskim centrom Beta uz stručnu podršku Ministarstva omladine i sporta, učestvovalo je 2.000 mladih iz 12 gradova iz Srbije, a projekat se realizovao zahvaljujući finansijskoj podršci Delegacije Evropske unije u Srbiji u okviru programa Podrške civilnom društvu.
Tokom projekta, koji je trajao od decembra 2013. do februara 2015., a koji je imao za cilj da podstakne saradnju mladih iz mešovitih i jednonacionalnih etničkih sredina, mladi su putovali Srbijom preko 10.000 kilometara.
Janis nacrtao, četiri heroja donela pobedu: Kad je srce kao planina, a Deda na terenu - Barsa nema šanse!
Partizanov poziv za plej-of Evrolige! Željku se isplatilo čekanje, dobio je igrača za velika dela
Drama sezone u ABA ligi, Zvezda i Partizan pali sa vrha: Lider se u Železniku vratio iz mrtvih i pobedio!
"Kakva trica Dejana Davidovca": Hrvatski komentator u transu zbog Zvezdinog koša za pobedu protiv Barse
Ovaj menjač plaši i iskusne vozače, mnogi ne znaju koliko je moćan: DSG je hirurški precizan, smanjuje potrošnju goriva