Mali je novinarima rekao da će 700 kontejnera biti zapremine 1,1 kubika i 800 zapremine 3,2 kubika.

Kada je reč o kantama, Mali je podsetio da je već podeljeno 50.000 kanti, koje su se dobro pokazale, dodajući da se planira i izgradnja još 30 reciklažnih ostrva, kako bi ih bilo ukupno 80.

Na reciklažnim ostrvima, objasnio je, postoje po tri kontejnera - za plastiku, papir i metal, a neophodno ih je izgraditi, kako zbog zaštite životne sredine, tako i zbog mogućnosti recikliranja i smanjenja otpada.

Gradonačelnik je dodao i da će svi građani koji učestvuju u reciklaži imati popust od 20 odsto na obaveze koje imaju prema "Gradskoj čistoći", a koje su prikazane na računu za Infostan.

"Želimo da motivišemo reciklažu na teritoriji Beograda", rekao je Mali, koji se osvrnuo i na pitanje podzemnih kontejnera, ističući da oni predstavljaju veliki problem i da je u toku spor između Grada, odnosno "Gradske čistoće" i preduzeća koje je napravilo tih 1.957 kontejnera.

Mali je objasnio da prenos vlasništva nije urađen na Gradsku čistoću i da Grad, iako nema zakonsku osnovu da menja kontejnere koji su propali, ipak radi na njihovom sređivanju.

Govoreći o radu Gradske čistoće, Mali je rekao da je to jedno od gradskih preduzeća koje je prošlo kroz proces konsolidacije i restrukturiranja još prošle godine i tada ostvarilo znatno veću neto dobit nego 2013. godine.

Najveći deo tog novca, dodao je, ide u budžet grada i biće iskorišćen za nove investicije, socijalna davanja, škole, zdravstva...

Sastanku sa rukovodstvom tog preduzeća prisustvovao je i gradski menadžer Goran Vesić.