On je, u razgovoru sa načelnicima komunalne policije Podgorice, Kotora i Budve rekao da je 311 komunalnih policajaca na dva miliona Beograđana malo.

"To čak nije ni evropski standard i mogu sa zadovoljstvom da kažem da Zakon o izmenama i dopunama zakona o komunalnoj policiji dobio zeleno svetlo u Briselu, kao što znate, mi u procesu priključivanja EU sve naše zakone usaglašavamo sa Evropskim", rekao je Vesić.

On je dodao da je u Evropi trend da postoji komunalni policajac na 1.000 stanovnika, te da je kod nas to bilo na 5.000.

"Mi se nadamo da će već narednih nedelja vlada predložiti ovaj zakon, da će se naći u skupštini, što znači da će Beograd imati po našim planovima oko 1.000 novih komunalnih policajaca. Više komunalnih policajaca znači veći komunalni red, veću sigurnost, zaštitu građana, od svih komunalnih problema, poput buke, nepropisnog parkiranja, pasa i slično", rekao je gradski menadžer.

On je dodao da Komunalna policija radi odgovorno i savesno svoj posao, te da kao i svaka služba koja ima ovlašćenja, ona dolazi u situaciju da nekada neki pojedinci možda urade nešto što je i van ovlašćenja, ali zato, kako je rekao, postoje propisi i oni se striktno poštuju.

"Posao komunalne policije je da radi u interesu građana i većina građana svakodnevno može i da oseti kako bi Beograd izgledao kada ove službe ne bi bilo", rekao je Vesić.

Gradski menadžer Goran Vesić i načelnik Komunalne policije grada Beograda Nikola Ristić primili su načelnike Komunalne policije gradova Podgorice, Kotora i Budve - Gorana Jankovića, Zorana Vučinovića i Slavka Đukanovića.

Teme razgovora bile su razmena iskustava oko primene novog zakona o komunalnoj policiji, uvođenje noviteta, unapređenje organizacije i poboljšanje rada službi Komunalne policije.