"Pokrenuli smo izmenu propisa kako na državnom, tako i na gradskom nivou kako bi svi oni koji imaju maloprodajne objekte, kafiće ili restorane zaključivali posebne ugovore s Gradskom čistoćom, koja bi nekoliko puta dnevno dolazila da pokupi njihov otpad. Na taj način, građani bi mogli da koriste kontejnere za odlaganje otpada koji se ne bi tako brzo punili", izjavio je Vesić za agenciju Beta.

On je naveo da je, pored toga što maloprodajni i ugostiteljski objekti koriste kontejnere namenjene građanima, problem i to što su podzemni kontejneri, koji su postavljeni pre nekoliko godina, manji od onoga što je potrebno i lošijeg kvaliteta i da grad radi na rešavanju tog problema.

"Jedini način da se ovaj problem reši i ovo ruglo ukloni jeste da naše preduzeće Gradska čistoća počne sa zamenom ovih kontejnera. Naša ideja je da tamo gde postoje tri ili dva podzemna kontejnera u nizu postavimo nove, ali koji će biti tačno za određenu vrstu otpada poput recimo - papira, stakla i bio otpada", naveo je Vesić.