On je, međutim, naveo da je u odnosu na prošlu godinu za kulturu namenjeno 392 miliona dinara više, a da je smanjen deo koji se odnosi na subvencije za javne servise, Radio Jugoslaviju i Tanjug, koji su ugašeni.

"Vidimo da je tu na toj poziciji smanjen iznos za četiri milijarde dinara, što u stvari predstavlja uštedu", rekao je Tasovac, obrazlažući predložena sredstva na Odboru za kulturu i informisanje Skupštine Srbije.

On je naveo da Vlada Srbije prepoznaje značaj kulture i da je s obzirom na neophodnu finansijsku konsolidaciju, ipak nađeno nabolje moguće rešenje u ovom trenutku.

"Pred nama nije laka godina, bitno je da imamo jasno definisano ono što su naši prioriteti i glavni projekti i ono što će dati novi zamajac vezan za srpsku kulturu", istakao je Tasovac.

Predsednica odbora Vesna Marjanović pitala je zašto se minimalno povećanje zarada zaposlenih u javnom sektoru ne odnosi i na plate zaposlenih u kulturi.

Tasovac je rekao da nije srećan što kultura nije ušla u to povećanje, ali da će kultura biti prva sledeća za povećanje plate.

On je naveo i da se sada prvi put kultura posmatra kao posebna oblast, a ne u sklopu obrazovanja što, kako je naveo, daje šansu da kultura ima prioritet u prvom sledećem preraspoređivanju sredstava.

Na pitanje poslanice Socijaldemokratske stranke Branke Karavidić o tome kolika će biti taksa za Radioteleviziju Srbije i Radioteleviziju Vojvodine, Tasovac je odgovorio da je zakon definisao  maksimalni iznos, a da upravni odbori te dve medijske kuće donose konačnu odluku o iznosu takse.

Odbor je na sednici usvojio predloženi budžet.