Kako se navodi u saopštenju Ministarstva odbrane, srpski kontingent sastavljen je od pripadnika jedinice za logistiku, Vojne bolnice nivoa 2 i tročlane komande.

Komandant kontingenta je zamenik načelnika Centra za mirovne operacije pukovnik Nikola Dejanović, komandant vojne bolnice potpukovnik Nemanja Borovčanin, a glavna sestra vojne bolnice je Željka Ostojić.

Načelnik Centra za mirovne operacije pukovnik Milivoje Pajović podsetio je na skupu u prostorijama Generalštaba Vojske Srbije da je u 2015. srpska vojska, sa više od 600 pripadnika, učestvovala u 11 misija - sedam misija Ujedinjenih nacija i četiri Evropske unije.

Pukovnik Pajović je izneo podatke o tome šta su sve srpski mirovnjaci u proteklim rotacijama u Centralnoafričkoj Republici uradili u vojnoj bolnici

"U laboratoriji je urađeno više od 30.000 laboratorijskih ispitivanja, radiolozi su uradili više od 4.000 snimaka za potrebe Vojne bolnice, stomatolozi obavili više od 800 pregleda i intervencija, hirurzi više od 70 hirurških intervencija...", rekao je Pajović.

On je dodao da je na intenzivnoj nezi bilo je 68 pripadnika misije MINUSCA SRBCON-3, koji su bili u kritičnom stanju, u stacionaru ležalo je više od 800 pacijenta iz više od 60 država, na internom odeljenju obavljeno je 1.000 pregleda i intervencija, a kroz prijemno-trijažno odeljenje Bolnice ukupno je prošlo više od 10.000 pacijenata iz 116 zemalja.

Svečanom ispraćaju mirovnjaka prisustvovali su ministar odbrane Bratislav Gašić, načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković, pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, rodbina i prijatelji mirovnjaka.

Na kraju ispraćaja ministar odbrane uručio je zastavu Republike Srbije komandantu kontingenta te misije pukovniku Nikoli Dejanoviću.