U saopštenju dostavljenom medijima, Zoran Pašalić navodi da je ona u tim objavama nazivana "najpogrdnijim imenima i da je na najprimitivniji način komentarisan njen izgled i poreklo".
Prema njegovim rečima, takvi komentari potvrđuju koliko je mizoginija čvrsto i duboko ukorenjena u našem društvu.
"Dr Kisić Tepavčević, koja svakodnevno, zajedno sa drugim lekarima, obaveštava javnost o situaciji u vezi sa epidemijom korona virusa u Srbiji, postala je žrtva najbestidnijeg napada, samo zbog toga što je žena", rekao je Pašalić.
Zaštitnik građana ističe da su takvim komentarima, po pravilu izložene žene, naročito, kaže, one na važnim i odgovornim funkcijama, što nedvosmisleno govori o netrpeljivom i diskrimintornom odnosu zajednice prema ženama.
"Zabrinjavajući je stepen mržnje kojoj su žene u javnosti izložene. Zabrinjava i činjenica da se ženi ne dozvoljava da njene profesionalne refernce budu jedino merilo i kriterijum za obavljanje važnih funkcija, pa posledično i njenih istupanja u javnosti", naglasio je Pašalić.
On je podseća da je Institucija Zaštitnika građana i ranije upozoravala da je javni prostor u Srbiji nedopustivo tolerantan prema seksističkim izjavama i stavovima.
Pašalić je ukazao na potrebu iskorenjivanja takvog govora i poziva najpre učesnike u javnom životu, a onda i građane i korisnike društvenih mreža, da se uzdrže od izjava i komentara koji vređaju, ponižavaju i napadaju, a nadležne da se oštro suprotstave takvoj praksi.