U ovom izveštaju za 2017. godinu, koji prenosi "Glas Srpske", navodi se da neki članovi Islamske zajednice nastavljaju da označavaju selefističke grupe kao netolerantne i ekstremističke, ali da Islamska zajednica nastavlja sa naporima da ubedi sve neregistrovane islamske grupe da prestanu sa svojom religioznom praksom i zvanično se ujedine sa tom verskom zajednicom.
Ambasada SAD u BiH, navodi se u izveštaju, nastavlja da radi sa verskim zajednicama na prevenciji nasilnog ekstremizma povezanog sa religijskim i verskim slobodama.
Ministar bezbjednosti BiH Dragan Mektić rekao je da ne postoji zakonska mogućnost da paradžemati budu ukinuti na silu, kao i da bilo koja vrsta verskog radikalizma izaziva podozrenje.
On je napomenuo da su pre nekoliko godina pojedini paradžemati praktično bili eksteritorijalne zajednice u koje niko nije mogao da uđe bez legitimisanja od njihovih stanovnika.
"Toga više nema i nećemo dozvoliti ni da bude", rekao je Mektić.
Stejt department: U BiH deluje 21 paradžemat
Na teritoriji BiH, prema izveštaju američkog Stejt departmenta, postoji 21 paradžemat u kojem se okupljaju vehabije i pobornici radikalnog islamskog učenja, delujući izvan okvira Islamske zajednice u BiH.
"Vi zadnji derbi računate kao poraz? Baš lepo": Obradović reagovao na pomen osam neuspeha protiv Zvezde u nizu
Srbija pregazila Dansku i ide na Eurobasket: Blistali Aleksa i Balša, a moglo je i ubedljivije!
Uhapšeno 11 osoba zbog pada nadstrešnice na Železničkoj stanici: Preti im do 12 godina zatvora
Partizan za 55 dana mora da sakupi milione evra: Rasim Ljajić otkrio koliko crno-beli duguju!
Mondo ukrštenica za 21. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!