• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Svađa Bilta i Artmanove zbog Slobe

Švedski ministar spoljnih poslova Karl Bilt poručio je bivšoj portparolki glavnog haškog tužioca, francuskoj novinarki Florans Artman da pročita njegove knjige i prestane da govori "laži" o njemu.

Prethodno ga je Artmanova optužila da je za vreme rata u Bosni i Hercegovini branio Slobodana Miloševića.

"Bolje bi joj bilo da uzme u ruke moje knjige i pročita ih, umesto što govori laži", napisao je šef švedske diplomatije juče u svom blogu, ocenivši i da je francuska novinarka pokazala "uobičajeno zanemarivanje činjenica", prenosi danas AFP.

Artman je kritikovala Bilta u petak u Sarajevu, gde je obeležena 20-godišnjica početka rata u BiH, događaj kojem su oboje prisustvovali.

"Samo se pitam zašto je došao danas... Trebalo je da dođe onda kada je mogao nešto da uradi" kako bi se izbegao rat, rekla je Artman, dodajući da je, tada kada je nešto mogao da učini, Bilt samo govorio kako je Milošević dobar čovek.

"On ne zaslužuje da danas bude ovde", ocenila je ona.

Odbacujući njene kritike, Bilt je primetio da je Artman u "tako velikom sukobu" sa Haškim tribunalom da je protiv nje izdat nalog za hapšenje.

Artman je bila dopisnica francuskog lista "Mond" za Balkan, za vreme ratova u bivšoj Jugoslaviji, a kasnije portparolka bivše glavne tužiteljke Tribunala Karle de Ponte.

Tribunal je osudio bivšu portparolku tužilaštva za pokušaj obelodanjivanja poverljivih podataka iz procesa protiv Miloševića, ali je ona odbila da plati kaznu od 7.000 evra.

Osuđena je i na sedam dana zatvora i protiv nje je izdat nalog za hapšenje, ali su francuske vlasti saopštile da je neće uhapsiti.

Kao švedski premijer od 1991. do 1994. godine, Bilt je igrao važnu ulogu tokom rata u BiH, koji je vođen od 1992. do 1995. godine, a nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma kojim je rat okončan, dve godine je bio visoki predstavnik međunarodne zajednice u toj zemlji, podseća francuska agencija.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image