Osumnjičeni Jelušić je, kako se navodi, bio obuhvaćen Interpolovom poternicom u vezi slučaja "Pink panter", tj. razbojništva koje je izvršeno u draguljarnici u Tokiju, kada je odnet nakit u vrednosti 284 miliona japanskih jena (2.8 miliona evra).

Na zahtev crnogorskog Ministarstva pravde dozvoljeno je izručenje Jelušića pravosudnim organima u Crnoj Gori radi vođenja krivičnog postupka, zbog osnovane sumnje da je tokom 2007. godine u Japanu izvršio krivična dela razbojništvo i falsifikovanje isprave.

Jelušić je uhapšen pre tačno dve godine u Rimu kada ga je locirala policija Italije na osnovu podataka koje je poslao Interpol Podgorica.

Jelušiću je završen krivični postupak u Italiji, nakon čega je izručen pravosudnim organima u Španiji radi vođenja krivičnog postupka, a sada je izručen u Crnu Goru.

Njegov saradnik u pljačkama Rifat Hadžiahmetović je uhapšen 14. marta 2009. na aerodromu Larnaka, dok je pokušavao da uđe na Kipar, s lažnim bugarskim pasošem. Njemu se sudi u Japanu.

Banda je dobila ime "Pink panter" kada su britanski detektivi našli dijamantski prsten u kutiji za kremu, slično kao u filmskoj komediji Pitera Selersa "Pink panter" iz 1963. godine.

Jezgro "Pink Pantera" čini između 20 i 30 iskusnih lopova i desetine pomoćnika, koji im asistiraju u raznim evropskim gradovima. Pretpostavlja se da je tridesetak Crnogoraca koji su članovi ove bande.

(Srna)