Portparolka MUP RS Mirna Šoja je navela da je administrator "povukao pogrešnu radnu verziju stranice".

MUP RS je ovu istragu sproveo na zahtev Ustavnog suda RS.

Predsednik Ustavnog suda RS Džerard Selman izjavio je ranije danas da smatra da je došlo do hakerskog napada na internet stranicu ovog suda i da se zbog toga na njoj umesto "bošnjačkog" jezika pojavio "bosanski", kao jedan od jezika na kojem su dostupne informacije iz ove institucije.

Selman tvrdi da Ustavni sud nije doneo nikakvu odluku o priznavanju bosanskog ili bilo kog drugog jezika, koja bi bila u suprotnosti sa Ustavom Republike Srpske.

"Zvanični jezici na kojima se može obratiti Ustavnom sudu su jezik srpskog, jezik hrvatskog i jezik bošnjačkog naroda", naveo je on.

Na internet stranici Ustavnog suda RS od juče stoji obaveštenje o tri jezika na kojem su dostupne informacije na stranici: srpskom, bosanskom i hrvatskom.

Sarajevski mediji prethodno su objavili da se promena na internet stranici Ustavnog suda RS najverovatnije desila zbog tužbe Sarajlije R. Š. protiv Republike Srpske, koja je podneta dva dana nakon što je predsednik RS Milorad Dodik po ko zna koji put negirao bosanski jezik.

Na zvaničnim internet stranicama svih zajedničkih institucija BiH informacije se mogu dobiti na tri jezika - bosanskom, srpskom i hrvatskom.

Ista je situacija i na sajtu Vrhovnog suda RS, dok je na internet stranicama institucija Republike Srpske data mogućnost da se informacije preuzmu u ćiriličnom i latiničnom pismu, kao i na engleskom jeziku.