Putevi u Sarajevu su zavajeni snegom zatrpani, a gužva u centru izazvana iskakanjem tramvaja iz šina dodatno je otežala stanje.

Tramvaj broj šest vraćen je na kolosek pa je tramvajski saobraćaj ponovo u funkciji.

Sneg je doneo problem i vozačima u ostalim delovima BiH, pa nadležni apeluju da se pokaže pojačan oprez, posebno tokom vožnje kroz više planinske predele, gde je za teretna vozila sa prikolicom i šlepere obavezna  upotreba lanaca.

Na putnim pravcima Sarajevo - Konjic i Livno - Šujica potpuno je obustavljen saobraćaj.

Na području opštine Srebrenica neprohodni su svi lokalni putevi zbog snega koji od sinoć intenzivno pada, dok se saobraćaj otežano odvija i na regionalnim putevima Bratunac-Srebrenica-Skelani i Zeleni Jadar-Milići preko Podravanja.

U Civilnoj zaštiti kažu da nema opasnosti od poplava, jer su vodostaji Drine, Zelenog Jadra i drugih rečica koje protiču kroz srebreničko područje u blagom porastu i ne preti njihovo izlivanje.

U urbanom delu Srebrenice visina snežnog pokrivača je 15 centimetara, a u planinskim područjima je znatno viši.

Na regionalnim putevima Bratunac-Srebrenica-Skelani i Zeleni Jadar-Milići nekoliko vozila je sletelo sa kolovoza, ali na sreću nije bilo povređenih, rečeno je u Službi Civilne zaštite ove opštine.

U Štabu civilne zaštite kažu da je na terenu mehanizacija firmi angažovanih za zimsko održavanje lokalnih puteva, ali da sneg pada takvim intenzitetom da za nekoliko minuta zatrpava očišćeni put.

Obilnije količine padavina prognozirane su do subote, 7. marta, a stručnjaci upozoravaju da se danas i sutra može očekivati nagli porast vodostaja na vodotocima bujičnog karaktera.

Iz gradske Civilne zaštite saopšteno je da je protok reke Drine u sedam časova na Hidroelektrani Zvornik 722 metra kubna u sekundi, na vodomjernoj stanici Radalj vodostaj Drine je 243 centimetra, a redovna odbrana od poplava uvodi se na 450 centimetara.

"S obzirom na najavljene obilnije padavine narednih dana preduzete su mere pripravnosti, stanje će se dalje pratiti, vršiće se upozoravanje stanovništva i preduzimaće se mjere prema planu zaštite i spasavanja od poplava", navodi se u saopštenju Civilne zaštite Bijeljina.

Prema podacima Hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske, u Bijeljini je u protekla 24 časa palo 4,3 litra kiše po metru kvadratnom, a kiša bez prestanka pada i danas.

Prema podacima dokumenta o procjeni ugroženosti grada od elementarne nepogode i druge nesreće dužina svih vodotoka u Bijeljini je 133 kilometra, a potencijalno je poplavom ugroženo oko 50.000 stanovnika koji žive uz vodotoke.