Đukanović je ovaj podatak otkrio tokom zasedanja Skupštine Crne Gore u odgovorima na pitanja poslanika.

"Imali smo bezbednosno poverljive informacije da će protivnici nezavisnosti pokušati likvidaciju mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija kako bi pojačali težinu tvrdnji o nepouzdanoj bezbednosti Crne Gore i navodnoj beskrupuloznosti vlasti", rekao je Đukanović na premijerskom satu.

Njemu je pitanje postavio lider opozicione Socijalističke narodne partije Srđan Milić, a koje je glasilo: Da li vidi sebe kao odgovornog u delu rasvetljavanja političke pozadine ubistva glavnog i odgovornog urednika lista "Dan" Duška Jovanovića?

Što se tiče ubistva Jovanovića, Đukanović je naglasio:

"Vlast u Crnoj Gori nikako nije imala politički niti bilo koji drugi interes da bude deo ovog zločina. Ne samo zato što je takav vid obračuna sa ljudima, u sukobu sa moralnim načelima ljudi koji su konstituisali tadašnju vlast naše države, iako je to najvažnije. Ne samo ni zato što je naš najvažniji interes, posebno tih godina, bio da Crnu Goru sačuvamo kao oazu stabilnosti na Balkanu i odagnamo sumnje koje su protivnici nezavisnosti pokušavali da poseju, da ona nije bezbednosno i politički održiv projekat. Nego i zato, što su nam u predstavljanju prednosti nezavisne Crne Gore kontrasti sa instrumentarijem političkog nasleđa Miloševićevog režima koji se i u godini ubistva Jovanovića nametao kao naša alternativa, bili dodatno afirmativni po nas".

Crnogorski premijer je rekao i da se "ne smatra odgovornim zbog toga što je ubistvo Duška Jovanovića i dalje nepotpuno rasvetljeno".

"Ne samo zato što taj posao nije u striktnoj Ustavnoj nadležnosti predsednika Vlade, nego prevashodno zato što sam svojim političkim i građanskim angažmanom, uključujući i učešće u tužilačkoj istrazi, pokušao da dam doprinos njenom uspešnom okončanju. Naravno, ponoviću zaključno, da su logikom objektivne odgovornosti Vlada i Premijer uvek odgovorni za sve što se dogodi u jednom društvu. Moram istaći, i da su Tužilaštvo i sudstvo od prvog dana rada na ovom slučaju imali maksimalnu podršku izvršne vlasti. Verujem, da je postupak istrage vođen u dobrom smeru. Nažalost, još se nije došlo do epiloga kojim bi se do kraja rasvetlelo ovo krivično delo. I dalje, nedostaju dokazi da bi se potvrdile sumnje koje su postojale i kod policije i kod drugih državnih organa koji su se bavili ovim predmetom".