Reportersku ekipu iz Sarajeva regionalne televizije N1 napao je jedan simpatizer Ravnogorskog pokreta blizu jednog od šatora u kojem se održavao počasni ručak povodom skupa.

Prethodno su ekipu legitimisali i zabranili joj snimanje "jer je iz Sarajeva", mlađi momci u crnim odelima i "pripadnici Ravnogorskog pokreta", javila je N1.

Kada je ekipa snimila par kadrova udaljavajući se sa mesta "slavlja" pojavio se stariji čovek visok dva metra i zaleteo se na snimatelja i počeo da ga udara kamerom po glavi.

"Prišla sam i govorila i molila ga da to ne radi, onda se okrenuo prema meni i počeo da me udara mikrofonom po glavi. Kada mu je ispao mikrofon, okrenuo se prema snimatelju i potrčao za njim. Prišao nam je i drugi, takođe stariji čovek i govorio strašne stvari. U to se uključila i jedna žena", kaže reporterka N1 Adisa Ibrahimović.

Ko zna kako bi se sve završilo da novinare nisu spasili "momci iz Srbije", takođe učesnici skupa.

"Momci iz Srbije su poleteli prema nama i počeli da nas brane i da nas guraju od čoveka i utrpali su nas u auto, nakon čega su počeli i drugi da dolaze. Napravili su nam prostor da odemo i kroz prozor su nam se izvinili i rekli da im je žao što se to desilo, da to nije stav njih i da je to delo pojedinca i da to nikad ne bi uradili", kaže reporterka N1.

SLAVLJE POVODOM HAPŠENJA DRAŽE

"Pripadnici i simpatizeri" Ravnogorskog pokreta Višegrad danas su odali počast četničkom vođi Dragoljubu Draži Mihailoviću u Draževini kod Višegrada, povodom 70 godina od njegovog hapšenja.

Predsednik Predsedništva Boračke organizacije Višegrad Dražan Perendija u obraćanju prisutnima rekao je da je ovaj datum bio tabu tema za obeležavanje.

"Kada se sa najsrećnijim srpskim idejama 1941. godine krenulo u borbu protiv okupatora, desilo se nešto drugo, a neki naši saveznici su od 1942. do 1944. godine svesno radili na izdaji kralja Petra i đenerala Draže", naveo je Perendija.

On je dodao da je bilo puno progona, ne samo pripadnika Ravnogorskog pokreta, nego i njihovih simpatizera.

Perendija je istakao da spomenik u Višegradu zaslužuju borci poslednjeg odbrambeno-otadžbinskog rata, vožd Karađorđe i general Dragoljub Draža Mihajlović.

Mihailovića su pripadnici OZNE uhapsili u okolini Višegrada 13. marta 1946. godine.

Ravnogorci su se u velikom broju okupljali i prethodnih godina, na zaprepašćenje povratnika i porodica žrtava u gradu u kojem je tokom rata u BiH ubijeno gotovo 3.000 Bošnjaka, od čega 128 dece, prenosi N1.