Ramljak je Agrokor preuzeo po osnovu novog zakona, "lex Agrokor", a nije saopšteno po kojoj ceni će "Toni III" i njegova konsultantska kuća biti otpremljeni kući, javljaju hrvatski mediji.
Na pitanje koliku ulogu će u procesima koji slede imati dosadašnja uprava Agrokora, na čelu s Ivicom Todorićem,Ramljak je odgovorio da će uloga dosadašnjeg poslovodstva biti isključivo savetodavna, "po mojoj potrebi".
Pojasnio je da dosadašnji članovi Uprave Agrokora stupanjem na snagu zakona o vanrednoj upravi i njegovim imenovanjem vanrednim upravnjikom, oni to više nisu.
Upitan u vezi sudbine tima Antonia Alvareza III, Ramljak je rekao da će on "imati priliku u jednom kratkom procesu koji ćemo mi provesti u sledeća dva-tri dana dati svoju ponudu za restrukturiranje, između ostaloga i sa svojom konkurencijom, koja je u tom rangu i nakon toga ćemo odabrati ko je najbolji", javlja Večernji.hr.
Ramljak je predložen na vanrednoj sednici Vlade, a na osnovu Leks Agrokora, odnosno Zakona o postupku vanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za državu koji je Sabor usvojio prošle sedmice.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je da je Ramljak iskusni finansijski i ekonomski stručnjak i naglasio da je u ovom trenutku važno da dođe do nove likvidnosti da bi se do Uskrsa obezbedile plate zaposlenima i plaćanje potraživanja dobavljačima.
Plenković je najavio da će se kasnije danas sastati s dobavljačima i bankama.
Ante Ramljak je partner u konsultantskoj kompaniji Texo Management. Od 1997. do 2007. godine bio je predsednik uprave hrvatske podružnice investiciono-savetničke kompanije CAIB. Prehodno je radio u brokerskoj firmi Investco.
Od 2007. do 2011. bio je partner u investicionom fondu "Quaestus", a od 2012. do 2014. bio je savetnik tadašnjeg zamenika premijera za privredu Radimira Čačića i član Upravnog odbora Sektora energetike u Centru za praćenje poslovanja energetskog sektora i investicija.
Uprava Agrokora na čelu sa Ivicom Todorićem podnela je u petak Trgovačkom sudu u Zagrebu zahtev za aktiviranje Leks Agrokora.
Dan ranije je Sabor Hrvatske po hitnom postupku izglasao taj zakon koji omogućava postupak vanredne uprave u kompanijama koje imaju više od milijardu evra duga i 5.000 zaposlenih. Vanredna uprava može da traje najviše 15 meseci, a ako postupak stabilizacije i restrukturiranja ne uspe, kompanija bi išla u stečaj.
"Neka me streljaju, okrenuću se ka zidu, ni 'a' neću reći": Blažić opet šokirao na suđenju - Znam šta me čeka u zatvoru
Tuča u Skupštini Srbije! Guranje, čupanje, prskanje, a Ana Brnabić pozvala obezbeđenje (Foto, video)
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji