U Kini je oda danas stupila na snagu zabrana privatnim nastavnicima da održavaju časove na internetu ili na neregistrovanim mestima, poput stambenih zgrada, hotela i kafića Ova odluka je obrazložena težnjom da se iskoreni podučavanje zbog profita.
Vlasti u Kini su zabranile profitno podučavanje iz predmeta u školskom programu, u nastojanju da ublaže pritisak na decu i roditelje.
Ministarstvo obrazovanja se oglasilo i saopštilo da centri van kampusa koji nude nastavne predmete iz školskog programa moraju da budu licencirani za rad van registrovanog mesta, kao i da zapošljavaju kvalifikovane nastavnike.
Takođe, institucijama koje primarno ne rade preko interneta, neće biti dozvoljeno da izvode nastavu nakon škole putem poruka, video konferencija ili platformi za prenos uživo, prenosi Rojters.
Ministarstvo obrazovanja je navelo da zabeleženi pokušaji izbegavanja propisa uključuju angažovanje predavača pod maskom "kućnih usluga", "kulturne komunikacije" ili "podučavanja uživo", ali i izvođenje nastave u ime letnjih kampova ili studijskih putovanja.
Da napomenemo, mediji u Kini su ove nedelje izvestavali o različitim načinima na koje roditelji i tutori pokušavaju da zaobiđu pravila, uključujući i to kako su neke agencije oglašavale poslove za učitelje koji mogu da zarade do 4.650 dolara mesečno.
Nakon donošenja ove odluke, udruženje frilensera i preduzetnika Srbije (UFPS) izrazilo je zabrinutost za sudbinu 20.000 frilensera koji su Kinezima držali časove engleskog jezika.
(MONDO)
Partizanova kriza traje, nova drama i šesti poraz u nizu: Ledej i Mirotić utišali punu Arenu
"Da završim Evroligu u 10. kolu? Hajde baš da vidimo!" Željko povisio ton, jedno pitanje ga iznerviralo
Srbija izbegla poraz i poslednje mesto: Protiv Danske igramo za četvrtfinale Lige nacija!
Ostoja Mijailović se oglasio o krizi u Partizanu: Ostaje nam da verujemo treneru i igračima
Partizan na dnu Evrolige, tužan pogled na tabelu: Crno-beli su u najgoroj formi, zakucani na začelje!