Od kada su na jesen cene u Srbiji drastično porasle, mnogi građani prave računice kako bi svoj budžet uklopili sa novim cenama hrane u marketima. Nedavno se na društvenim mrežama povela rasprava koliko novca je potrebno samo za kupovinu jogurta i bureka u pekari. Došlo se do neverovatne sume.
Jedan korisnik izračunao je koliko je novca potrebno četvoročlanoj porodici da svakog dana u mesecu jede na primer burek i jogurt tri puta dnevno!
"Četvoročlana porodica da samo jede burek i jogurt za doručak, ručak i večeru je mesečno 72.000 dinara! Najjeftiniji burek i jogurt su 200dinara x 4 x 3 x 30 = 72.000 dinara. Mislite o tome", napisao je jedan Tviter korisnik.
A komentari su se dalje samo nizali.
"Pa mnogo je burek za svaki obrok, mora nekad i kifla", "Nije zdravo, malo voće i povrće da se ubaci, izađe jeftinije",
"To mu dođe 2.500 dinara dnevno? Jel' ti znaš šta može sve da se spremi za 2.500 dinara? Ko jede burek tri puta dnevno da li ti normalan", "Jeftinije je jesti kod kuće svakako nego hraniti se u pekari", bili su neki od komentara.
(MONDO)
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću