Na mestu nekadašnje čuvene fabrike čokolade Simka iz Vranja nići će tržni centar. To se vidi iz urbanističkog projekta koji je Grad Vranje stavio na javnu prezentaciju. Simka je fabrika koja je u glavi svima ostala zbog svojih televizijskih reklama koje i dan danas ljudi pamte.
Urbanistički projekat podrazumeva rekonstrukciju, sanaciju, adaptaciju i prenamenu proizvodnog objekta između Ulice omladinskih brigada i Bulevara Nikole Tesle, što je lokacija fabrike Simka.
Naručilac projekta, odnosno investitor je Dunja doo industrija hrane iz Beograda u čijem sastavu je poslovala i fabrika čokolade u Vranju. Dunja doo je od pre tri godine u vlasništvu šabačke kompanije Candy Rush.
Projektant je firma Crna Trava iz Leskovca.
Kako se navodi u projektu na katastarskoj parceli površine 9.872 kvadratnih metara nalazi se proizvodni objekat površine 5.352 kvadrata i pomoćni objekat od 14 kvadrata.
BONUS VIDEO:
(eKapija/MONDO/J.D.)
Gudurić ugasio Zvezdu 14 sekundi pre kraja: Kiša trojki Fenera srušila crveno-bele!
Đoković posle bespotrebne drame do pobede: Igrao se sa živcima svih, moglo je ovo lakše!
"Vrati se u Zvezdu, Gudura": Navijači dozivali svog ljubimca, videli su šta im je poručio!
Miško upozorio Zvezdu i Partizan šta ih čeka ako napuste ABA ligu: Srbiji se smeši "litvanski scenario"
Kraj Zvezdinog niza pobeda, evo kako sada stoje stvari! Pogledajte tabelu Evrolige i gde su sada crveno-beli