Slovenački Petrol time je postao treći najveći pojedinačni distributer zemljanog gasa u Srbiji. Petrol nije saopštio po kojoj ceni je otkupio većinski paket u Beogas Investu.

U grupi Petrol je i preduzeće Rodgas, koje vrši distribuciju gasa u Bačkoj Topoli. Kompanija je dobila i koncesiju za izgradnju mreže zemljanog gasa u opštini Pećinci.

"Otkupom 85 odsto učešća u preduzeću Beogas Invest Petrol je napravio važan korak u ostvarivanju strateških usmerenja", rekao je predsednik uprave Petrola Tomaž Berločnik za internet sajt Ljubljanske Berze.

On je dodao da Petrol tako učvršćuje svoj položaj u regionu.

Petrol već ima potpisani opcioni ugovor za kupovinu preostalih 15 odsto učešća u Beogas Investu što je potvrdio u Ljubljani član uprave Petrola Rok Vodnik.

Kompanija Beogas invest vlasnik je preduzeća Beogas i Domingas, ima 220 kilometara gasovodne mreže i oko 10.000 korisnika u Beogradu, koji godišnje koriste oko 15 miliona kubnih metara gasa.

Petrol je najveći distributer gasa u Sloveniji, poseduje i 454 benzinskih stanica u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori.

(Beta)