Taj program će pomoći preduzećima da angažuju i obuče nove zaposlene a sprovodi se u okviru Projekta održivog lokalnog razvoja, u saradnji sa 32 lokalne samouprave.

Troška angažovanja poslodavaca i dvomesečne obuke mladih pada na teret USAID-a.

Tokom obuke kandidatima će biti obezbeđena nadoknada u iznosu od 60 odsto minimalne bruto zarade, po osnovu Ugovora o stručnom usavršavanju. Obuka je namenjena mladima do 30 godina starosti  sa najmanje III stepenom stručne spreme.

Zainteresovani će moći da se prijave do 17. novembra.

Program obuke mladih na radnom mestu pomoćiće privatnim firmama tako što će omogućiti poslodavcima iz proizvodnog i iz sektora usluga da brzo i lako pronađu kvalifikovane radnike i time uštede vreme i novac za njihov odabir i angažovanje.

Mladima će ovaj program koristiti jer će im ukazati na potrebe poslodavaca i obezbediti im obuku na radnom mestu, koja za poslodavce inače predstavlja značajno ulaganje, navodi USAID.

Pravo učešća u Programu imaju sva preduzeća sa pet i više zaposlenih, sa registrovanim sedištem ili poslovnom jedinicom u opštinama i gradovima sa kojima USAID-ov projekat sarađuje.

To su  Beočin, Bujanovac, Čačak, Doljevac, Gadžin Han, Gornji Milanovac, Kanjiža, Kikinda, Kraljevo, Leskovac, Merošina, Nova Varoš, Novi Bečej, Novi Pazar, Novi Sad, Niš, Preševo, Priboj, Raška, Sjenica, Sombor, Sremski Karlovci, Subotica,  Temerin,  Tutin, Užice, Vladičin Han, Vranje, Vrnjačka Banja, Zlatibor i Zrenjanin.

Prednost će imati poslodavci koji planiraju zapošljavanje novih radnika u roku od šest meseci nakon završetka obuke mladih. Planirano je da Program obuke mladih na radnom mestu počne tokom februara i marta naredne godine.