Prema njegovim rečima, ako se vlada kao većinski vlasnik odluči za prodaju, potrebno je samo da se taj posao pripremi kvalitetno i odradi profesionalno.

Kad je reč o ceni, Ćulibrk navodi za "Novosti" da bi "prepustio tržištu da kaže šta je realna cena" i objašnjava da je mnogo faktora koji na to utiču.

"Ipak, ohrabrujući pokazatelji su sporazum sa MMF i najava konsolidacije naše privrede", ističe direktor Telekoma.

Na pitanje da li je stvarno potrebno prodati Telekom, Ćulibrk ističe da će vlada tu svakako dati konačnu reč.

"Ubeđen sam da vlada i te kako zna šta radi. Neke odluke su zaista bile vizionarske, pogledajmo samo Er Srbiju. Pa pre samo četiri-pet godina Telekom Srbija je morao da kupuje zgrađu Jata u Novom Beogradu kako bi Jat mogao da preživi, a danas imamo najmoderniju avio-kompaniju u regionu. Po tome sudeći, potpuno sam ubeđen da će vlada, sagledavajući stanje u celosti, doneti najbolju moguću odluku", rekao je on.

Ćulibrk je takođe rekao da polovinom januara sledeće godine Telekom planira da isplati dividende vredne 9,6 milijardi dinara, od čega sedam milijardi ide državi, a 2,6 milijardi malim akcionarima.

Kako dodaje, konačna odluka se očekuje narednih dana.

U vezi sa odlukom kompanije da kupi Dunav banku, Ćulibrk kaže da će ukupan iznos potreban za sticanje kontrolnog paketa akcija biti oko 10 miliona evra.

"Radi se o operaciji koja ne podrazumeva klasičnu kupoprodaju već će sticanje vlasništva Telekom realizovati kroz dokapitalizaciju banke i na taj način steći većinski paket akcija", navodi on i dodaje da pored Telekoma dokapitalizaciju u manjoj meri treba da realizuje i Dunav osiguranje.

Odbacujući navode da je reč o "političkoj kupovini", Ćulibrk napominje da je Telekom prepoznao interes da uđe u banku, a Dunav osiguranje prepoznalo interes da dobije strateškog partnera "koji će svojom poslovnom vizijom, snagom i reputacijom moći da osigura uspešno poslovanje banke".

Kao jedan od projekata, Ćulibrk je naveo i da se planira razvoj finansijskih usluga i posebne pogodnosti za naše ljude u SAD.