Kao da slučaj sa lošim mesom, koji je umalo prerastao u diplomatski skandal, nije bio dovoljan za nauk danas je stigla vest o srpskom – kiviju.
Kako je danas saopštila uprava Roseljhoznadzora za Brjansku i Smolensku oblast, na međunarodnom putnom prelazu Novie Jurkoviči u Brjanskoj oblasti, na teritoriju Rusije nije pušteno 19 tona kivija uvezenog iz Srbije. Razlog za zabranu uvoza je bio nevažeći fitosanitarni sertifikat. Zbog toga je voće vraćeno u Srbiju.
U vesti iz Rusije ne pominje se odakle uopšte kivi iz Srbije. Nije da smo baš poznati kao uzgajivači agruma a svaki reeksport tuđe robe je zabranjem jer u suprotnom ruske kontrasankcije EU ne bi imale smisla.
Izgleda da će ponovo morati da Moskvi odgovaraju naši nadležni inspekcijski organi, ako ne i neko više na politčkoj lestivici odgovornosti.
Sa ruskom carinom nemamo problema samo mi. Na kontrolnom punktu Krasnaja gorka u Smolenskoj oblasti na rusko-beloruskom pograničnom području sprečen je uvoz obranog mleka u prahu, zbog neodgovarajućeg atesta o kvalitetu.
"Zbog činjenice da preduzeće pošiljalac Zdravuška milk nije dostavilo garanciju bezbednosti i kvaliteta, Roseljhoznadzor je doneo odluku o vraćanju 20 tona proizvoda u Belorusiju", navedeno je u saopštenju, koje je prenela je agencija Ria novosti.
Rusija je u avgustu na godinu dana zabranila uvoz niza prehrambenih proizvoda iz zemalja koje su joj uvele sankcije - SAD, EU, Kanade, Australije i Norveške. Na spisku zabranjenih proizvoda su govedina, svinjetina, živina, plodovi mora, voće, povrće, sirevi i mlečni proizvodi.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina