To znači da struja u Srbiji neće moći da poskupi od 1. aprila, na šta se Vlada Srbije obavezala sporazumom s Međunarodnim monetranim fondom (MMF).
Kako su kazali u AERS-u, postupak davanja saglasnosti Saveta AERS-a na zahtev za povećanje cene struje ne mora dugo da traje pošto se redovno prate i analiziraju podaci.
"S obzirom da se u Agenciji redovno prate i analiziraju podaci (opravdanost troškova, tehnički i ekonomski podaci i ostala dokumentacija) energetskih subjekata čije su delatnosti regulisane, u ovom slučaju EPS-a, sam postupak finalizovanja provere zahteva do
davanja saglasnosti Saveta ne mora dugo da traje", rekli su u AERS-u.
Srbija se aranžmanom s MMF-om obavezala da od 1. aprila poveća cenu struje za 15 odsto, uključujući i iznos akcize koja će biti uvedena.
Prema najavi ministra finansija Srbije Dušana Vujovića, akciza na struju iznosice 0,5 dinara po kilovat satu.
Struja u Srbiji za korisnike koji se snabdevaju po regulisanim cenama poslednji put je poskupela 1. avgusta 2013, i to 10,9 odsto za domaćinstva i 12,8 odsto za privredu.
Nakon tog poskupljenja prosečna cena jednog kilovat sata za domaćinstva, bez uračunatog poreza na dodatu vrednost (PDV) iznosi 6,148 dinara, a za industriju 5,854 dinara.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina
Zvezdin Amerikanac hitno reagovao na pomen otkaza Sferopulosu: Šuter crveno-belih se oglasio na Instagramu
Igrao za Zvezdu i rekao najskuplje "ne" u istoriji evro-košarke! Jedan čovek mu se sada smeje zbog 12 miliona