On je rekao da, kada to spomene nekome u Srbiji ko donosi odluke u finansijskom sektoru, taj neko obično kaže - "ne, ne, to je hiperinflacija".
"I ne sačekaju da završim i da im objasnim zašto to mislim", rekao je Kostić.
Prema njegovim rečima, ako bi se u Srbiji štampao novac, ključno pitanje bi bilo kako da se kontrolišete gde će se trošiti.
"Ako bi taj novac bio potrošen na povećanje penzija, to bi bila katastrofa. Međutim, ako se potroši na poljoprivredu, energetiku, obnovljivu energiju... odnosno ako bi se tim novcem podržala domaća industrija i investicije, ne verujem da bi to bio problem. Naprotiv, to bi pomoglo srpskoj ekonomiji da brže raste", rekao je on.
Kostić je istakao da je takozvano kvantitativno olakšavanje, odnosno štampanje novca bilo rešenje za SAD, sada to primenjuje EU i zapitao zašto onda ne bi bilo rešenje i za Srbiju.
"Ako je izlaz iz krize u SAD pre svega baziran na kvantitativnom olakšavanju, a Evropa je kao baka gledala i čekala šta će tamo da se dogodi, pa je nakon dve izgubljene godine na kraju našla i sopstveni izlaz iz krize u 'kvantita izingu' i to rade danas - zašto mislite da je drugačije u Srbiji", konstatovao je Kostić i dodao da su kvantitativnom olakšavanju pribegle i Kina, Japan, Južna Koreja.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"