Na konkursu je ove godine učestvovalo osam gradskih preduzeća, 17 unutrašnjih organizacionih jedinica Gradske uprave, osam ustanova kulture, osam gradskih opština i Gradsko veće, a bilo je otvoreno ukupno 166 mesta za obavljanje prakse u trajanju od četiri meseca, uz mentorsku podršku za svaku poziciju za praksu.

 Mali je rekao da veruje da su studenti obogatili svoje iskustvo, ali i da su ljudi koji rade u ustanovama grada naučili nešto od njih, preuzeli njihove ideje i inicijative, te da su tako i studenti doprineli boljem radu gradskih ustanova.

Mali je istakao da je BG praksa izuzetno važan projekat za gradsku upravu, kroz koji je, tokom šest godina trajanja, prošlo više od 1.300 studentata sa 26 fakulteta.

"Ovo je sjajan primer kako odgovorna lokalna samouprava pomaže studentima da steknu iskustva koja će im pomoći u budućoj karijeri i da lakše nađu posao. To je deo planova da pokrenemo privredu u Srbiji, otvorimo što veći broj radnih mesta i privučemo investitore", rekao je Mali.

Mali je rekao da je planirano da još veći broj studenata i institucija učestvuje u BG praksi, te da što više mladih ljudi, pored teorijskog znanja koji dobijaju na fakultetu, steknu i praksu u ustanovama grada i tako laške nađu posao.

On je čestitao studentima, poželeo im sreću u životu i poručio da svojim kolegama preporuče da se prijave za BG praksu sledeće godine.

Studenti sa kojima je Tanjug razgovarao kažu da su veoma zadovoljni praksom u gradskim ustanovama, koja im, nadaju se, može pomoći da lakše nađu posao kad završe studije.