Beogradska "Politika" piše da je održan sastanak BNV i Saveta RTS, a da se potom javni servis konsultovao sa Odborom za standardizaciju srpskoj jezika, Odeljenjem za srpski jezik i književnost Srpske akademije nauka i umetnosti, Maticom srpskom i Katedrom za srpski jezik i južnoslovenske jezike Filološkog fakulteta.
"Oslanjajući se na stavove ovih institucija, Programski savet je na sednici 21. juna, doneo odluku da se zahtev ne prihvati i takav zaključak dostavi upravi, menadžemntu i redakcijama RTS, kao i BNV", piše "Politika".
Kako se navodi, u zaključku je pisalo da uz puno uvažavanje legitimnosti zahteva Bošnjaka u Raškoj oblasti, a koji do sada nisu imali primedbe na razumljivost jezika kojim im se obraćaju novinari RTS, u ovom slučaju nisu ispunjeni lingvistički, kulturni i pravni uslovi da se lokalni govor Bošnjaka u Raškoj oblasti smatra zasebnim jezikom, različitim od zvaničnog srpskog jezika.
Nacionalni prosvetni savet (NPS) je 5. februara 2013. godine doneo odluku o dopuni Pravilnika o planu udžbenika i u njega stavio udžbenike za nastavu na bosansko/bošnjaćkom jeziku.
Prvi put se bosanski jezik zvanično pominje u Dejtonskom sporazumu 1995. godine, gde se kaže da se dokumenti objavljuju na četiri jezika, engleskom, hrvatskom, srpskom i bosanskom.
Tada su prvi put u međunarodnim okvirima zvanično upotrebljeni termini srpski, bosanski i hrvatski jezik, umesto srpskohrvatskog, koji se koristio od 1918. godine do poslednje decenije 20. veka, kada je raspadom Jugoslavije svaka novoformirana država ostvarila svoju težnju - da nacionalno imenuje svoj jezik.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti