Vučić je novinarima rekao da još nije razgovarao sa predsednikom Crne Gore Milom Đukanovićem o spornom zakonu, ali je naglasio da na jednu stvar mora da se obrati pažnja.

"Imam samo jedan strah...Svi misle da je važno da oni učestvuju u dijalogu, ali želim da obratite pažnju, čak i vi govorite o Mitropoliji, a razgovor mora da se obavi sa SPC, da se zna da Mitropolija crnogorsko primorska nije neka posebna crkva već deo SPC. Molim crkvu da na to obrati pažnju, da ne kažu posle da naši manastiri pripadaju Mitropoliji, a iz crnogorskog režima pitanje je da li ih vide kao deo SPC. Mora da bude jasno da je Mitropolija deo SPC sa sedištem u Beogradu", naglasio je Vučić.

On je istakao i da je slična mogućnost zloupotreba postojala i pri dijalogu sa kosovskim Albancima i da je on uvek insistirao na tome da srspske crkve i manastiri pripadaju SPC sa sedištem u Beogradu, da se ne bi dogodilo da one pripadnu kosovskom nasleđu.

"Spremni smo da pomognemo po svim pitanjima, ali bolje je da se sačeka. Malo strpljenja i trpeljivosti", rekao je Vučić povodom dijaloga sa Crnom Gorom o tom pitanju.

Zakon o slobodi veroispovesti, izazvao je negodovanje Srpske pravoslavne crkve i dela javnosti, proteste širom Crne Gore, ali i u Srbiji.

Zakonom je predviđeno da su državna svojina verski objekti i zemljište koje koriste verske zajednice na teritoriji Crne Gore koji su izgrađeni, odnosno pribavljeni iz javnih prihoda države ili su bili u državnoj svojini do 1. decembra 1918. godine, i za koje nema dokaza o pravu svojine verskih zajednica.

Precizirano je da će se u pogledu postojanja dokaza o činjenicima primenjivati dokazna sredstva i pravila dokazivanja u skladu sa Zakonom o upravnom postupku i supsidijarno Zakonom o parničnom postupku.

U Skupštini Crne Gore, nakon što je usvojen Predlog zakona o slobodi veroispovesti u načelu, došlo je do incidenata i hapšenja poslanika Demokratskog fronta.

"O DEŠAVANJIMA U CRNOJ GORI SE PRIČA U EVROPI"