Palmer je u intervjuu za Glas Amerike (VOA) izjavio da SAD razumeju neke od argumenata opozicije da izborni uslovi nisu fer, ali upozorava da će se njen glas slabije čuti ako izađe iz političke arene.

"Kada je reč o izborima 21. juna, mi bismo želeli da građani u Srbiji imaju najveći mogući izbor, važno je da u demokratskom procesu postoji pravi izbor i ohrabrili smo sve političke partije da učestvuju. Bojkot skoro nikad nije dobro sredstvo da se izrazi nezadovoljstvo", rekao je Palmer.

On je istakao da je važno da misija OEBS-a u Srbiji proceni kakvi su uslovi za izbore.

Po njegovim rečima uslovi koji su viđeni na prethodnim izborima i sada nisu idealni, i da su SAD posebno izrazile zabrintuost u vezi sa medijima.

Palmer o dijalogu Srbije i Kosova

Na pitanje o nedavnom predlogu Francuske i Nemačke o obnavljanju dijaloga Srbije i Kosova rekao je da ko god stavi na sto nešto konstruktivno da je to dobro.

"Važno je da sve političke partije imaju pristup državnim medijima, posebno RTS-u. Ali, kao što smo rekli - odgovor na to je da sve političke partije, uključujući i vladajuće, uđu u arenu, da se takmiče, da prenesu svoje poruke i obezbede podršku građana", ukazao je specijalni predstavnik SAD.

Na pitanje Glasa Amerike da li misli da problemi koji su navedeni oko demokratije u Srbiji, i slabom prisustvu opozicije u medijima mogu da se reše do izbora Palmer je odgovorio da je jasno da ima mnogo izazova i da postoje razlozi zbog kojih opozicione stranke ne žele da učestvuju na izborima.

On je takođe doveo u pitanje izlazak opozicije iz parlamenta kao "diskutabilnu taktiku", navodeći da je teže da se čuje glas opozicije kada sebe izuzme iz političke arene.

Palmer je rekao da nije tačno da SAD podržavaju stabilnost nauštrb demokratije i da je to argument koji sluša već 25 godina na Zapadnom Balkanu.

"Konstatno podržavamo demokratiju, efikasnu upravu, vladavinu prava, slobodu medija, podržavamo reforme, demokratsku i transparentnu vladavinu ne samo u Srbiji već širom Zapadnog Balkana, konstatno već 20 godina," istakao je Palmer.

On je rekao da SAD rade sa vladama koje građani izaberu, da one te vlade ne biraju, i da žele da se taj izbor dešava u što je moguće više demokratskim i transparentnim uslovima.