• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

ŠOK IZJAVE ALBANSKOG ISTORIČARA U EMISIJI: 28. juna kriminalci dolaze i slave, crkvu treba pretvoriti u MUZEJ GENOCIDA

 Tamara Sekulović
Autor Tamara Sekulović

Albanski istoričar Seljim Bezeraj rekao je da pravoslavnu crkvu Hram Hrista Spasa koja se nalazi u kampusu Univerziteta u Prištini treba pretvoriti u muzej genocida i pomenuo dolazak Srba na Vidovdan na Gazimestan.

 albanski istoricar hram hrista spasa u pristini Izvor: YouTube/Printscreen/KTV - Interaktiv

U emisiji "Interaktiv" na KTV albanski istoričar Seljim Bezeraj je ocenio da se tu ne radi o verskom objektu, već o političkoj crkvi.

Prema njegovim rečima, najbolji odgovor koji bi Kosovo moglo da da Srbiji je pretvaranje crkve u muzej koji bi, kako je dodao, pokazao Srbiji šta je uradila na Kosovu.

"To bi bio najbolji odgovor Kosova. Takođe bi zaustavio takve provokacije ljudi koji su počinili zločine i koji dolaze 28. juna na liturgiju. Kriminalci dolaze i slave, a ne obazirući se na sve one koji su iskusili ili patili od tog režima", rekao je Bezeraj.

Možda će vas zanimati

Hram Hrista Spasa u Prištini građen je devedesetih godina kao glavni gradski hram, a posle okončanja sukoba 1999. godine je miniran, ali nije bilo većih oštećenja.

Ove godine je 10. juna, na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, u crkvi prvi put posle 23 godine služena liturgija, nakon čega su usledili protesti Albanaca i ispisivanje uvredljivih grafita, sve u prisustvu kosovske policije.

Priština tvrdi da se Hram Hrista Spasa nalazi na zemljištu koje je vlasništvo univerziteta u Prištini, iako je Hram upisan u katastru i nalazi se na zemljištu koje se vodi na SPC, o čemu svedoče validni katastarski izvodi. U Prištini je do napuštanja jugoslovenskih sanga bezbednosti 1999. godine živelo 40.000 Srba, koji su potom proterani.

U ponedeljak, na Vidovdan, veliki broj Srba pohrlio je na Gazimestan, što nije prošlo bez incidenata.

(Mondo/Kosovo Online)

Pročitajte i ovo

Komentari 7

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

maniks

Srbija vise ne sme da ceka , ove siptare treba resiti jednom za svagda .Oni nemaju ni morala ni obraza u sustini nemaju ni mozak. Ako se ova gov..a ne zaustave reci ce da je i Beograd siptarski.

Haha

@maniks kosovo je američko ne albansko ne srpsko

ŠEF

Pitajte ovog istoricara moze li da ide igde bez vize osim u Tursku?

special image