Predsednik Srbije Boris Tadić razgovarao je u sredu sa premijerom Kuvajta, šeikom Naserom Mohamedom Al-Sabahom, i naglasio da će se lično zalagati za dalji razvoj bilateralnih odnosa Srbije i Kuvajta, zasnovanih na decenijama dugom prijateljstvu, solidarnosti i saradnji dva naroda.

Kako je saopštila Pres služba predsednika Srbije, Tadić je "izrazio veliko zadovoljstvo zbog odluke Kuvajta da ponovo otvori ambasadu u našoj zemlji, dodajući da je to doprinelo trenutnom obnavljanju političkog dijaloga na visokom nivou i intenziviranju bilateralne saradnje".

Kako je Tadić istakao, od izuzetnog je značaja što su između Srbije i Kuvajta potpisani sporazumi u oblasti ekonomije, kulture i turizma.

Tadić je, u ime Srbije, "izrazio veliku zahvalnost zbog principijelne podrške Kuvajta očuvanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta naše zemlje".

On je, takođe, izrazio očekivanje da će ekonomska saradnja dve zemlje dostići visok nivo.

Prema oceni Tadića, "postoji značajan potencijal za ponovno uspostavljanje vojno-ekonomske saradnje Srbije i Kuvajta, kao i za povratak naših građevinskih kompanija, koje su u prošlosti uspešno poslovale u Kuvajtu".

Tadić je izrazio nadu da će i kompanije iz Kuvajta ulagati u Srbiju, ističe se na kraju saopštenja.

(FoNet)