Kako je navedeno na konferenciji, ovo je prvi korak u formiranju Katastra zelenila koji je prepoznat kao važan instrument za zaštitu životne sredine, sprečavanje njenog uništavanja i stvaranje mogućnosti za održivu valorizaciju postojećih i planiranja novih zelenih površina.
Prema rečima prof. dr Saše Orlovića GIS zelenih površina Grada, omogućiće planski, efikasno i ekonomično upravljanje zelenilom na teritoriji Novog Sada.
"Prvi korak je da sve snimimo iz vazduha. Kako bi svako stablo dobilo svoj broj i atribut moramo da sprovedemo mnoge aktivnosti i taj posao ćemo raditi u saradnji sa studentima. Kada ga završimo znaćemo tačno koliko u Novom Sadu imamo stabala, travnatih površina ili žbunja i u kakvom su stanju i šta se radilo ili je potrebno da se uradi sa njima. Potrebno je nekoliko godina kako bismo imali takvu bazu podataka", rekao je Orlović.
Izrada katastra zelenih površina je nešto što se dugo čeka u Novom Sadu, a takođe je prethodne godine ovo bio i jedan od zahteva ekološkog protesta.
Tekst je objavljen u sklopu projekta koji je sufinansiran iz budžeta grada Novog Sada. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.
Partizan izgubio uz zvuk sirene! Opet nije ušla kada je bilo najvažnije, serija poraza sve duža!
Crvena zvezda razbila Albu u Pioniru: Morala je da pobedi i uradila je to furiozno!
"Došli su na odmor, ali idu kući sa porazom" Trener Pariza peckao Grobare zbog poraza za infarkt
Istorija srpskog fudbala, evropska pobeda u Bačkoj Topoli! TSC razbio Švajcarce, pamtiće dugo Miloša i Petra
"Crvena zvezda ismeva Real Madrid": Španski mediji bruje o prozivkama sa Marakane