• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NOĆENJE 1.500 DINARA, A PROVOD BOLJI NEGO NA MORU! Ovo je nova TOP DESTINACIJA u Srbiji, lepša i od Zlatibora

Izvor Promo

Na samom ulazu u Đerdapsku klisuru gde Dunav zbog svoje širine podseća na more, negde u srednjem veku podignuta je Golubačka tvrđava.

 NOĆENJE 1.500 DINARA, A PROVOD BOLJI NEGO NA MORU! SRBIJA 2022 Izvor: Promo

Ova tvrđava predstavljala je glavno vojno, pogranično utvrđenje, a danas je je jedno od najpozantijih uređenih znamenitosti i spomenika koje služe za primer kako se treba ophoditi prema draguljima kakve naša zemlja poseduje.

Nakon duge i skupocene obnove, Golubačka tvrđava dobila je ruho kakvo zaslužuje, a pored radova, izvedena su obimna arheološka istraživanja koja su dovela do novih otkrića, koja će upotpuniti saznanja o istoriji ovog srednjovekovnog utvrđenja. Kompleks Golubačke tvrđave još tokom procesa rekonstrukcije privukao je pažnju velikog broja turista iz celog sveta, da bi sada opština Golubac postala vodeća turistička destinacija u Srbiji.

Nakon velikog projekta rekonstrukcije koja je obuhvatala obnovu bedema svih deset kula tvrđave, izgradnju obaloutvrde i centra za posetice, kao i probijanje novog tunela i gradnju obilaznice duge 800 metara, kako Đerdapska magistrala ne bi i dalje prolazila kroz tvrđavu, srednjovekovno utvrđenje konačno je zasijalo punim sjajem.

Kompletna rekonstrukcija srednjovekovne lepotice iznosila je 8,5 miliona evra, najveći deo novca dala je Evropska unija, dok su deo uložile Austrijska razvojna agencija i Republika Srbija.
Golubačka tvrđava danas blista i gospodari Dunavom, a sam prostor oko tvrđave i unutar nje predivno je uređen. Ipak, najveći doživljaj predstavlja ulazak u samu tvrđavu gde posetioce čeka iznenađenje jer se stiče impresija da ste ušli u svet vitezova i vremeplov koji vas je vratio u daleku prošlost prepunu misterija.

Pogledajte

00:41
Golubačka tvrđava
Izvor: Promo
Izvor: Promo

Putovanje u Golubac, spomenik kulture od izuzetnog značaja, naročito je popularno poslednjih godina i predstavlja neizostavnu destinaciju kada je reč o našoj zemlji, pa se i ovog leta očekuje rekordna posećenost.

Ovaj grad na obali Dunava predstavlja pravi prirodni rezervat sa svojim Homoljskim planinama, Crnim vrhom, klisurama, izvorima i vodopadima, pa je idealna destinacija za sve one koji svoj godišnji odmor žele da provedu aktivno. Turisti na raspolaganju imaju mnogobrojne staze za šetanje, od kojih mnoge vode do vodopada i virova, do Gvozdenih vrata sa četiri klisure i tri kotline.

Smeštaj je dosta jeftiniji nego na Zlatiboru ili Divčibarama, gde je takođe velika posećenost, prilično je raznovrstan, od hotela do apartmana, a sobe se uglavnom kreću oko 1.500 dinara po noćenju. Pored tvrđave koja je postala ponos srpskog turizma, ne treba propustiti ni obilazak manastira Tumane, kao i okolinu Golupca gde su mnogobrojni salaši, kao i etno-kuće u Dobri i Sladincu.

Tagovi

Komentari 9

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Vesna

Nije dovoljno srediti tvrdjavu.Potrebno je turistima ponuditi i druge sadrzaje koji ce ih zadrzati na lokaciji.Tu de podrszumeva i dobsr put, da se ne osteti auto od rupa.Kafice prodavnice i sto sts da de uzme novac

Vlajko

Manastir Tumane i tvrđava i to je to.Bio 5 puta,ici cu opet i opet, ali za mlade ljude tamo nema ništa specijalno

Драго

Случајно прошли викенд сам био до манастира Тумане. После свратио и до Голупца на ручак са породицом. Пут је очај . Закрпа на закрпу, центар разорен, хотел споља запуштен, у тврђави карта 600 дин. Да свратимо до Лепенског Вира? Пут исто очај. На пола пута каменолом. Прашина из које су сви аутомобили изашли БЕЛЕ боје. Па и мој ауто . На сред кривине мала табла Лепенски Вир. Пуна линија и нема скретања ни заустављања. Све у свему резочарење . Боље да смо остали у Тумане и после да смо ишли право кући.

special image