IMATE PRIČU? Javite nam se.

JEDINSTVENA PROMOCIJA DRUGARSTVA I SPORTSKOG DUHA: Pogledajte kako je izgledao Plivački maraton u Sremskoj Mitrovici

Izvor Promo

Reka Sava u Sremskoj Mitrovici je u nedelju postala pravo trkalište, a cilj ove trke bili su radost, druženje, uživanje i pobeda sportskog duha.

Sremska Mitrovica Plivački maraton FOTO Izvor: Promo/Milica Jovičić

U nedelju, 14. avgusta održano je plivačko takmičenje - 27. Plivački maraton na otvorenim vodama Srbije u organizaciji sremskomitrovačkog Plivačko-vaterpolo kluba “Srem” i Saveza za plivanje na otvorenim vodama Srbije.

Sve se dešavalo na već dobro poznatoj Gradskoj plaži u ovom gradu, ali je start trke bio na takozvanoj maloj plaži, gde su se mališani i oni malo stariji pripremali i započeli svoju trku. U apsolutnoj konkurenciji, Mateja Vidović je osvojio 3. mesto, a Milica Ljubisavljević je osvojila 13. Mesto, oboje iz Plivačko-vaterpolo kluba “Srem”, dok su u svojim kategorijama 14-15 godina, odnosno 12-13 godina oboje osvojili šampionsko 1. mesto, dok je apsolutni pobednik Stefan Nićin, 2006. godište iz Swim Star iz Bečeja. Plivački maraton je i ove godine bio jedinstvena promocija drugarstva i sportskog duha.