Sa velikim silama kao i predstavnicima ostalih ključnih zemlja međunarodne zajednice, prvi potpredsednik Vlade Srbije održava stalni kontakt kako bi što pre bio usaglašen i potpisan sporazum Beograda i Prištine, piše list "Danas".

Vučić je "na vezi" s Filipom Gordonom, pomoćnikom američkog državnog sekretara Džona Kerija za Evroaziju, i Kristofom Hojzgenom, savetnikom nemačke kancelarke Angele Merkel za spoljnu politiku, s kojima razgovara o načinima da se poboljša predlog EU za sporazum s Prištinom, koji je Vlada Srbije u ponedeljak odbila da potpiše, navodi list.

Prema pisanju lista, Vučić je ovih dana pod žestokim pritiskom, s obzirom na to da su premijer Ivica Dačić i predsednik države Tomislav Nikolić na službenim putovanjima u Moskvi, odnosno u Njujorku.

"Danas" navodi da je "Vučić nezadovoljan zato što praktično tri dana sam na leđima nosi Amerikance, Nemce, Francuze i Brisel, dok su Nikolić i Dačić odsutni", o čemu piše i "Blic" od četvrtka.

(Tanjug, foto: Beta/Miloš Miškov)