Navodna borba protiv korupcije, istakao je Todorić za Novi magazin od četvrtka, u stvari je borba protiv opozicije i zastrašivanje političkih protivnika i ima za cilj da skrene pažnju javnosti sa nesposobnosti ove vlade, koja je sama sebe srušila, sa Kosova i sa porasta kriminala.

"Mislim da je aktuelni režim, bez ikakvog preterivanja, pretnja za demokratski poredak u ovoj zemlji, jer se gaze zakoni, krši se princip vladavine prava i guši se sloboda medija", rekao je Todorić.

Komentarišući reformu pravosuđa, Todorić je rekao da je ona bila neophodna, jer se ono, onakvo kakvo je bilo pre 2008. godine, nije moglo obračunati sa organizovanim kriminalom, a za 90 odsto sudija i tužilaca koji su tada bili smenjeni, tvrdi, više nikada ne bi smeli da se bave tim poslom.

Kritika reforme pravosuđa, koja se zasnivala na proceduralnim stvarima, samo je poslužila novoj vlasti kao izgovor za oslobađanje kriminalaca i za povratak na scenu nekih krupnih bosova organizovanog kriminala, koji sada naprasno bivaju skinuti sa poternica, kazao je Todorić.

Prema njegovim rečima, sada se dešavaju neverovatne stvari, koje odgovaraju nekim azijskim despotijama, da ljudi bez ikakvog pravnog osnova mesecima sede u zatvoru, za šta je naveo primer bivšeg ministra Saše Dragina.

"Sramota je za srpsko pravosuđe da se svojim udvoričkim ponašanjem i poslušništvom prema novoj vlasti zahvaljuje na restauraciji 650 sudija i tužilaca koji su odlukom Ustavnog suda vraćeni na posao", rekao je Todorić i dodao da je tih istih 650 sudija i tužilaca veoma pompezno bilo učlanjeno u SNS, iako i Ustav i Zakon o sudijama zabranjuju stranačku pripadnost sudija i tužilaca.

Joca Amsterdam, Stanko Subotić Cane, Darko Elez, Darko Erceg, Darko Šarić i svi drugi koji su bili na udaru prošle vlade nisu tugovali 20. maja prošle godine i nisu tugovali kada je formirana nova vlada, rekao je Todorić.

Govoreći o Demokratskoj stranci, Todorić je istakao da je dobro da ona prođe kroz proces introspekcije, jer će tako ojačati i proći ne samo kroz kadrovsku, već i kroz programsku tranziciju.

Demokratska stranka se do sada najviše bavila krupnim političkim pitanjima, a zaboravljala je neke bitne stvari, koje se takođe tiču identiteta i programa jedne stranke, ukazao je Todorić, naglasivši da je DS socijaldemokratska stranka, stranka levice i trebalo je mnogo više pažnje i energije da usredsredi na ekonomski program.