Tadić je rekao da su situacija u Srbiji i pad rejtinga DS-a pojave koje se ne dešavaju nezavisno jedna od druge.

"Ukoliko slabi DS, kao najveća opoziciona stranka, to automatski dovodi do nezdrave asimetrije između vlasti i opozicije, što utiče i na rejting stranaka na vlasti. Upravo zbog toga je jaka DS neophodna da bi se ostvarila stabilnost u srpskom društvu", kazao je Tadić podgoričkom "Danu".

Prema njegovim rečima, vlast u Srbiji je veoma nekoherentna i ne postoji minimum poverenja, uprkos velikom zaklinjanju koalicionih partnera na jedinstvo i fantastičnu saradnju.

"To je golim okom vidljivo i čak ni politika evrointegracija, koju smo mi nametnuli našim političkim oponentima i koju oni danas sprovode, nije dovoljna za neophodnu koherentnost i timski karakter sadašnje vlade Srbije", naveo je bivši predsednik Srbije.

On smatra da ono što ujedinjuje aktuelnu vlast u Srbiji jeste vrednosni i politički stav da je u politici baš sve moguće učiniti, bez obzira da li se politički potezi baziraju na istini ili laži.

"To je suštinska razlika naše političke opcije i opcije stranaka koje su trenutno na vlasti. Nije dovoljno što su usvojili naše strateške i političke ciljeve i plan za sprovođenje reformi. Potrebno je da usvoje stav da se politika ne svodi na čisti makijavelizam", istakao je Tadić.

On je kazao da je uvek podržavao dobru saradnju Srbije i Crne Gore, dodajući da je medijska pompa iskorišćena za plasirane neistina da su za vreme dok je on bio na čelu Srbije narušeni odnosi Beograda i Podgorice.

Tadić je dodao da se nikad nije mešao u unutrašnju politiku Crne Gore, navodeći da će razvoj budućih odnosa dve države moći da ocenjuje tek kada vidi neki konkretan napredak.