• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Glas za SNS - glas za bolji život"

Izvor MONDO/Agencije

Glas za SNS je glas za novo radno mesto, za bolji život i za nastavak borbe protiv kriminala i korupcije, izjavila je danas potpredsednica te stranke Zorana Mihajlović.

Pozivajući građane Bačke Palanke i sve građane Srbije da daju poverenje SNS-u na predstojećim parlamentarnim izborima, Mihajlović je poručila da će prioritet te stranke biti nastavak ekonomskih reformii podrška otvaranju malih i srednjih preduzeća.

"Sigurna sam da kao što smo uspešno vodili zemlju, prethodnih godinu i po dana, tako brzo i efikasno možemo da sprovedemo predstojeće reforme", rekla je Mihajlović prilikom posete opštinskom odboru SNS-a u Bačkoj Palanci.

Reforme, kako je objasnila, znače razgovore o velikim projektima, reformisanje javnih preduzeća,Srbijagasa koji mora da mnogo efikasnije da posluje i znači podršku otvaranju maliih porodičnih i srednjih firmi, što će državi biti prioritet.

Mihajlović je poručila da SNS nikada neće odustati od borbe protiv onih koju su "krali od naroda".

Ministarka je poručila da će država nastaviti da pomaže razvoj reciklažne industrije u Srbiji za koju je u ovoj godini izdvojeno 250 miliona dinara, a svi dugovi reciklerima biće isplaćeni.

Prilikom posete ministarke Mihajlović fabrici za reciklažu PET ambalaža Grintek u Mladenovu kod Bačke Palanke najavljeno je da će ta fabrika, koja sada zapošljava 85 radnika, proširiti proizvodnju i broj zaposlenih na 130 ljudi, kao i da će ukupno investirati pet miliona evra.

Mihajlović je istakla da su ugovori sa reciklerima već potpisani za prvi i drugi kvartal ove godine i da će biti potpisani i za ostatak godine.

"Ostaje problem ozbiljnih dugova koje je oblast životne sredine nasledila od prethodnog minsitra, koji se mere milijardama dinara, ali polako, kroz budžet i u saradnji sa Ministarstvom finansija, sve dugove ćemo isplatiti", istakla je Mihajlović.

Ona je naglasila da je značajno da recikleri dobiju sredstva od države kako bi mogli dalje da ulažu, proširuj proizvodnju i zapošljavaju ljude.

"To je krug koji je u jednom trenutku bio prekinut, kao i dotok novca, zbog dugova koje budžet nije mogao da izdrži", rekla je Mihajlović i dodala da su u toku razgovori sa Ministarstvom finansija da se suma od 250 miliona dinara za reciklažnu industriju poveća "jer ta industrija može da pokrene mnoge druge".

Ona je poručila da će se izmenama pojedinih zakona pomoći da reciklažnih fabrika u Srbiji bude što više i dodala da će Ministarstvo energetike i recikleri zajedno raditi na edukaciji i povećanju svesti stanovništva u vezi sa primarnom selekcijom otpada i značaju reciklaže.

Ona je ukazala da je za razvoj te industrije važna dobra koordinacija između tog ministarstva, lokalne samouprave i reciklažne industrije.

Direktor multinacionalne kompanije Grintek Mihail Mateski rekao je da je u toj fabrici završne prva faza projekta za "vruće pranje" PET ambalaže i da su u toku radovi najmodernijeg postrojenja za tretman otpadnih voda i sprečavanje štetnog isparenja.

On je najavio da će do kraja godine biti završena druga i treća faza projekta u okviru kojeg će biti uvedene nove tehnologije za proizvodnju granulata od PET ambalaže koji će, umesto što ga sada uvozimo, moći da se prodaje firmama u Srbiji koje proizvode plastične boce.

Celokupna investicija vredna je pet miliona evra, a do sada je uloženo 3,5 miliona evra, naveo je Mateski.

"Proširenjem proizvodnje direktno ćemo povećati broj zaposlenih sa 85 na 130, a trenutno je u sakupljačkoj mreži PET ambalaže angažovano oko 1.000 radnika širom Srbije", rekao je Mateski.

On je ukazao da reciklažna industrija ima ogroman potencijal ne samo u ekonomskom i ekološkom pogledu, već i u socijalnom, jer se u sakupljanju otpada upošljavaju najsiromašniji slojevi stanovništva.

U Bačkoj Palanci danas je otvorena nova kotlarnica Toplane "Partizan", kapaciteta sedam megavata, vredna 610.000 evra.

Kotlarnicu je otvorila ministarka Zorana Mihajlović koja je rekla da je Bačka Palanka dobila jednu od najsavremenijih kotlarnica u Srbiji i da ta investicija predstavlja primer dobre saradnje lokalnih vlasti i Vlade Srbije, navodi se u saopštenju.

"U Bačkoj Palanci se toplotna energija naplaćuje po utrošku još od 2011. godine, a takav sistem obračuna biće uveden u svim toplanama u Srbiji od 2015. godine, u čemu će Ministarstvo pružiti maksimalnu podršku lokalnim samoupravama", kazala je ministarka.

Govoreći o pritužbama potrošača za decembarske račune za gas, Mihajlović je rekla da će radna grupa oformljena da ispita taj problem uskoro objaviti rezultate i napomenula da je početkom februara, osim Srbijagasa i distributer DP "Novi Sad - Gas" počeo svakodnevno da meri kvalitet tog energenta koji se isporučuje potrošačima.

Izgradnja nove kotlarnice realizovana je u okviru četvrte faze programa koji sufinaniraju vlade Srbije i Nemačke, preko nemačke razvojne banke KfW.

Deo sredstava za njenu izgradnju obezbedili su lokalna samouprava i preduzeće "Novi Sad - Gas".

Komentari 7

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Bane

To druže mirče zaradio si danas dnevnicu.

Mirce

Sviđa mi se strategiija naprednjaka da zaštiti penzionere,obezbedi posao mladima i sprovede bespoštednu borbu protiv korupcije i kriminala.Nadam se da će narod u što većem broju izaći na birališta i podržati takvoj strategiji.

PEĐA

@Mirce Kako te plaćaju "Light Radical's"? Đuture ili od komentara? P.S. I opismeni se, bar malo.

special image