On je razgovarao sa stanovnicima koji su više decenija živeli u nehumanim uslovima dok Direkcija za građevinsko zemljište, čiji je direktor tada bio Ranković, nije izgradila novo naselje.

Tako je 200 porodica bilo zbrinuto u naselju s modernom infrastrukturom i dobrim uslovima za život.

Taj posao obavila je Direkcija na čelu s Rankovićem tako što su u dogovoru sa svim stanarima Azbestnog naselja igrađeni novi stanovi, a grad je zauzvrat imao od toga korist, jer su oslobođene parcele za gradnju u naselju Bele vode.

U saopštenju za medije NDS podseća da je Azbestno naselje 60.tih godina prošlog veka napravljeno s idejom da traje 20 godina, a trajalo je 40 godina, pri čemu su njegovi stanovnici živeli u izuzetno lošim uslovima, u zgradama napravljenim od kancerogenih materijala i iako su se obraćali svim institucijama za pomoć, decenijama su nailazili na nerazumevanje i nezainteresovanost.

"Kada sam postao direktor Direkcije za građevinsko zemljište, odmah smo krenuli u rešavanje ovog višedecenijskog problema, iako to nije bila striktna nadležnost Direkcije" naveo je Ranković, uz napomenu da samo principom socijalnog rešavanja problema građana i kreativnim pristupom mogu da se reše problemi.

"Samo tako svi građani Beograda mogu imati sigurnu i stabilnu budućnost", navodi se u saopštenju NDS.