Za Program je glasao 71 poslanik, protiv su bila dva, a uzdržanih nije bilo.

Reč je o strateški važnom dokumentu, kojim Vojvodina otvara vrata za korištenje bogatih evropskih fondova, neophodnih za razvoj, ali i poboljšanje standarda građana, istakonuto je u raspravi.

Programom su određeni strateški pravci i ciljevi, koji se prvenstveno odnose na razvoj ljudskih resursa, infrastrukture i uslova za pristojan život i rad, kao i za održivi privredni rast Vojvodine.

Akcionim planom za realizaciju Programa razvoja Vojvodine u narednih šest godina bilo bi neophodno obezbediti 170 milijardi dinara (oko 1,5 milijardi evra). Od tog iznosa Vojvodina bi trebalo da obezbedi 22 milijarde dinara (190,5 miliona evra). Ostatak novca bio bi obezbeđen iz budžeta EU i Srbije, kao i budžeta lokalnih samouprava Vojvodine.

Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić izjavio je predstavljajući Program, da je to istorijski dokument.

Tim dokumentom se omogućava povlačenje sredstava iz fondova EU i daje osnovne pravce razvoja pokrajine, rekao je pokrajinski premijer.

Pajtić je, uoči početka sednice, rekoa novinarima da je prethodni Program razvoja Vojvodine donet 2003. godine i da je omogućio zapošljavanje oko 100.000 ljudi.

" Program razvoja donet 2003. goidne omogućio je povlačenje 60 odsto svih sredstava dobijenih od evopskih fondova i zbog toga je donošnje novog programa izuzetno važno za sve građane Vojvodine", ukazao je Pajtić.

On je naglasio da su u izradi progama učestvovali najbolji stručnjaci u Srbiji i da zbog toga smatra da bi sve stranke u vojvođanskom parlamentu trebalo da ga podrže.

Na pitanje da li će podneti ostavku na mesto predsednika Vlade Vojvodine jer opozicija smatra da aktuelna vojvođanska vlada nema kapaciteta da omogući bolji život građana i sprovede zacrtani program, Pajtić je rekao da opozicija 10 godina traži vanredne izbore i da uloga opozicije i jeste u tome.

Na pitanje da li činjenica da je Ustavni sud osporio brojne odredbe Statuta Pokrajine može doprineti podnošenju njegove ostavke, Pajtić je naveo da je od bitnijih stvari osporeno predstavništvo Vojvodine u Briselu, koje je u međuvremenu preimenovano.

"Predstavništvo Vojvodine u Briselu omogućilo nam je da dobijemo najveći pojedinačni grant od EU u iznosu od 6,5 miliona evra i zbog toga nikako ne smemo da se odreknemo te kancelarije, pa smo joj u skladu sa odlukom USS promenili naziv", rekao je Pajtić.