"To što pišu, cepaju me, to je čista laž", rekao je Marković Tanjugu i napomenuo da ATP Palma "niti je privilegovani kupac uglja, niti ima privilegovane cene a niti takve postoje".

Firma ATP Palma nije ostvarila ekstraprofit kako pojedini mediji navode kroz prodaju uglja po tri puta većoj ceni ili sa maržom preko 200 odsto, tvrdi Marković.

U saopštenju, koje je stiglo posle ove izjave, a koje je dopisniku Tanjuga najavio

Marković, navodi se "da je istina da ATP Palma od 2007. godine učestvuje na tenderima za kupovinu uglja, po pravilima i cenama koji su isti za sve zainteresovane".

Što se tiče prodajne cene uglja, marža je za sindikate i penziuonere tri do sedam odsto.

U kalkulaciju ulazi ne samo nabavna cena, "kako su paušalno naveli neki mediji", već i završni poslovi koji podrazumevaju transport od proizvođača do stavarišta, utovar, istovar kao i transport od stovarišta do kupca", objašnjava se u saopoštenju.

"Dopis o svemu navedenom je dostavljen Komisiji za zaštitu konkurencije na njihov zahtev 27. juna 2013.godine", navedeno je u saopštenju koje je potpisao Marković.

"Pošto su u pojedinim medijima navedene grube neistine, zahtevam od Komisije za zaštitu konkurencije da se oglasi po ovom pitanju i saopšti javnosti detalje o poslovanju iz dopisa koji su dobili i o tome posebno obaveste medije koji su pisali neistine", dodaje se u saopštenju.

Takođe je upućen poziv svim medijima a posebno nadležnim institucijama uključujući i Komisiju da dođu u ATP Palmu i zatraže bilo koji dokument o poslovanju i uvere se u tačnost navoda iz ovog saopstenja.

Marković je napomenuo da je vlasnik ATP njegov sin "a spominje se i partija (JS) čiji sam predsednik".