Tadić smatra da je ekonomska situacija u zemlji toliko loša da ne bi trebalo isključivati ni opciju formiranja koncentracione vlade.

U takvoj vladi bi se sve parlamentarne stranke udružile u rešavanju gorućih problema, objasnio je Tadić i naglasio da je politika domen javnog u kojem nema mesta ličnim netrpeljivostima.

Zarad viših ciljeva, do sada sam ulazio u koalicije i sa onima sa kojima nikada ne bih imao lične odnose, podsetio je Tadić.

Na žalost, dodao je on, u srpskoj politici je i dalje političko ponašanje uslovljeno ličnim odnosima, a još češće prizemnim ličnim interesima, što je pokazatelj nezrelosti našeg političkog bića.

O punoj saradnji sa Demokratskom strankom možemo razgovarati tek onda kada se promene okolnosti zbog kojih sam je napustio, napomenuo je Tadić, koji za sada nema uverenja da su se stvari suštinski promenile.

A da li će, videćemo kroz praksu, a ne kroz demagoška obećanja i izvinjenja, objasnio je Tadić.

On smatra da je nedavna poseta predsednika Belorusije Aleksandra Lukašenka očigledno narušila ugled Srbije.

Ne radi se ovde samo o dvostrukoj spoljnoj politici Vlade i predsednika, već o odgovornosti Vlade za takvu međusobno suprotstavljenu i štetnu politiku, ukazao je Tadić.

Vlada mora da nametne Nikoliću okvire spoljne politike, a ne da se distancira od njegovih ispada, objasnio je Tadić,.

Prema njegovim rečima, Nikolić bi trebalo da shvati da je krajnje vreme da prekine sa frustracijama iz prošlosti koje ugoržavaju evropsku budućnost Srbije, zaključio je Tadić.