Ambasada navodi i da se planira otvaranje novih prelaza.

''To znači da se državljanin Srbije ili ma koje druge države koji poseduje važeći dokument za putovanje, koji je dobronameran i u skladu za zakonima želi da stupi na teritoriju Mađarske neće ni ubuduće suočiti ni sa kakvim preprekama'', navedeno je u saopštenju.

Iz ambasade Mađarske u Beogradu potvrđuju da planirane mere radi smanjenja ilegalne migracije nemaju uticaja na potpunu podršku te zemlje evropskoj integraciji Srbije i navode da će o tome detaljno informisati Vladu Srbije na zajedničkoj sednici dve vlade 1. jula u Budimpešti.



I Mađarska i Srbija su, kad su u pitanju ilegalne migracije, žrtve jedne geopolitičke situacije i, zbog toga rešenje moraju pronaći udruženim snagama, navedeno je u saopštenju.

Uz ocenu da Mađarska i Srbija imaju isti položaj kad su u pitanju ilegalne migracije, navodi se i da se u Mađarskoj broj ilegalnih migranata višestruko povećao između 2012. i 2015.

Dok je 2012. godine bilo dve hiljade ilegalnih imigranata, u prvih 5 meseci ove godine, njihov broj je bio veći od 50 hiljada, navodi se u saopštenju.