"Stoga nema razloga ni za kakva strahovanja da li će posao na overi potpisa građana za podršku predsedničkim kandidatima biti efikasno obavljen", istakla je Kuburović u izjavi za Tanjug.

Ona je podsetila da su notari isključivo nadležni da overavaju potpise za predlaganje kandidata u onim mestima u kojima rade. U opštinama u kojima javni beležnici još nisu izabrani te poslove će obavljati sudske jedinice.

Ona je istakla da opštinske uprave ni do sada nisu bile nadležne za overavanje potpisa u postupku predlaganja predsedničkih kandidata, na šta su se pozivali iz dela opozicije.

"To znači da javni beležnici ni na koji način nisu oduzeli nadležnost opštinskim upravama u postupku predlaganja kandidata za predsednika Republike Srbije", naglasila je ministarka pravde.

Ministarka je navela da u javnobeležničkim kancelarijama danas veći broj zaposlenih radi na poslovima overe dokumenata nego što je to bio slučaj do pre dva dana sa brojem zaposlenih u sudovima, te da nema mesta za bilo kakvu bojazan građana.

Kada se posmatra područje Beograda gde postoje tri osnovna suda, Kuburović je navela da je u njima svega 20 ljudi radilo na poslovima overe, a sada to čini tri do četiri puta više zaposlenih kod javnih beležnika.

"Broj javnih beležnika i zaposlenih u njihovim kancelarijama nam pokazuje da će ovaj posao znatno brže da se obavlja nego do sada. U velikoj meri rasterećujemo sudove i omogućavamo da zaposleni koji u radili na poslovima overe budu raspoređeni na druge poslove da aktivno učestvuju u krivičnim i parničnim postupcima", naglasila je ministarka.

Javni beležnici preuzeli su od 1. marta u mestima u kojima su izabrani isključivu nadležnost za overe potpisa, prepisa i rukopisa...