Skupština Srbije: I vlast i opozicija ŠTRAJKUJU GLAĐU na stepenicama (FOTO)

Poslanici vladajuće stranke štrajkuju ispred zgrade Skupštine zbog napada na poslanika Marjana Rističevića, dok opozicioni poslanici protestuju, na propisanoj distanci, zbog izdaje Kosova.

Ispred Skupštine Srbije u toku su dva štrajka glađu. Prvo je Miladin Ševarlić počeo štrajk glađu zbog "izdaje Kosova", a potom mu se pridružio lider Dveri Boško Obradović.

Zatim su dvoje poslanika SNS - Aleksandar Martinović i Sandra Božić - takođe počeli štrajk glađu zbog napada na kolegu poslanika Marijana Rističevića pre dva dana.

Veliki broj medijskih ekipa je takođe ispred parlamenta, dok se, inače, u plenumskoj sali odvija rasprava o izmenama zakona o izboru narodnih poslanika i o lokalnim izborima.

Na centralnom delu stepeništa gde počinje crveni tepih, kojim inače prolaze poslnici sedi Miladin Šeevarlić, koji u rukama drži natpis: "Nije pitanje hoćemo li ili nećemo da se borimo, već hoćemo ili nećemo da postojimo, Car Lazare oče sveti".

Ševarlić je u narodnoj nošnji, sa maskom na licu.

Levo od njega sedi lider Dveri Boško Obradović koji je ranije novinarima rekao da se pridužuje štrajku glađu Ševarlića.

Obradović je ranije rekao da je za aktivan bojkot, međutim, u međuvremenu je promenio mišljenje i ocenio da je hrišćanski put bolje rešenje i da ne vidi više smisao ni u nasilju koje mu je spočitavano jer on, kako je rekao, nije takav, već da je potrebno smirenje.

Na stolicama na platou iznad stepeništva sede šef posalnika SNS Aleksandar Martinović i njegova koleginica Sandra Božić koji su pozvali tužilaštvo da reaguje zbog, kako su rekli, fašističkih ispada Obradovića i režije Dragana Đilasa.

Svi poslanici koji su stupili u štrajk glađu poručili su da će na stepeništu ostati do daljeg.

Preko puta, stoji Sima Spasić, predsednik Udruženja porodica ubijanih i kidnapovanih sa Kosova i Metohije koji uzvikuje da je SzS "zlo za Srbiju", i ponavlja da je "bivši režim DOS oslobidio albanske teroriste".

Sve vreme je pristuno skupštinsko obezbeđenje koje vodi računa o redu i miru, a prolaznici uglavnom fotografišu ovu nesvakidašnju situaciju ispred parlamenta.