Ovakav ishod usledio je posle zaokreta u politici kancelara Angele Merkel, koja je rekla da članovi njene konzervativne partije mogu da glasaju "po savesti" o ovom pitanju, a ne u skladu sa stranačkom politikom.
Tekst, u kojem se navodi da je "brak doživotna zajednica dva lica različitog pola ili istog pola", usvojen je većinom od 393 poslanika.
Protiv je bilo 226, a četvoro poslanika bilo je uzdržano.
Novi zakon mora da bude odobren i u Gornjem domu parlamenta da bi stupio na snagu, što se očekuje do kraja godine.
Nemačka se na ovaj način pridružuje grupi od dvadeset zapadnih zemalja, uključujući i 13 u Evropi, koje su legalizovale istopolne brakove.
Berlin je 2001. godine odobrio sklapanje građanske zajednice sa pravima sličnim braku, osim kada su u pitanju određene poreske olakšice i usvajanje dece
Merkelova, koja je priznala da je glasala protiv, izjavila je da je njena odluka bila lične prirode i da se nada da će legalizacija homoseksualnog braka dovesti do jačanja društvenog mira.
Usvojena reforma omogućava homoseksualnim muškarcima i ženama da imaju puna bračna prava i da usvajaju decu. Do sada su istopolni parovi bili ograničeni na sklapanje građanske zajednice.
Merkelova se tokom predizborne kampanje 2013. godine izjasnila protiv istopolnog braka s obrazloženjem da treba imati u vidu "dobrobit dece" i priznala da joj nije lako kada razmatra ovo pitanje.
Nedavna anketa agencije koja se bori pritiv diskriminacije pokazala je da 83 odsto Nemaca podržava usvajanje bračne jednakosti.
"Ovo je trenutak da njemu odgovorim, kome nije jasno objasniću opet": Željko se naljutio, Partizan je oštećen
"Gde ide ABA liga sa ovakvim suđenjem? Partizan će da stavi prst na čelo": Mijailović podigao glas zbog grešaka
“Željko, gledaj sad šta ćeš”: Partizan ima novog sponzora, Ostoja Mijailović otkrio sve detalje!
"Sigurno smo najbolji klub u regionu": Nebojša Čović na proslavi Crvene zvezde!
Uroš Blažić pretučen u zatvoru u Smederevu: Ubica iz Mladenovca stupio u štrajk glađu