Iran je stalnu bazu jednog od četiri takva sistema dugog dometa rasporedio u priobalnom gradu Bušeru krajem aprila, čime je znatno povećao svoju sposobnost praćenja i nišanjenja aviona koji lete iznad severnog dela Persijskog zaliva, navodi britanski magazin.
Iranski sistem S-300PMU2 prvobitno je uočen na nekadašnoj lokaciji raketnog sistema dugog dometa zemlja-vazduh S-200 (SAM) na istočnom obodu Teherana.
Potom su dva sistema S-300 raspoređena u bazama u okolini Teherana, od kojih jedan na međunarodnom aerodromu Teheran-Mehrabad, a drugi na lokaciji postojećeg sistema protivvazdušne odbrane HAWK u Havar Šarku, u jugoistočnom delu prestonice.
Koristeći "Erbasovu" opremu za izradu satelitskih snimaka, ovaj list je potvrdio da je Rusija Iranu 2016. godine isporučila četiri baterije sistema S300PMU2, opremljene radarima i lanserima.
Ukoliko budu opskrbljeni raketama koje se obično koriste uz sisteme S-300 PMU2, dometa od 200 kilometara, to će sistemu u Bušeru omogućiti da pogađa ciljeve skoro bilo gde iznad severnog Persijskog zaliva, ali ne bi imao domet do Iraka, Kuvajta ili Saudijske Arabije, objašnjava "Džejn's".
Radarski domet od 300 kilometara omogućio bi Iranu da nadzire vazdušni saobraćaj iznad delova tih susednih zemalja, zaključuje britanski magazin.
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte