Malezija je u utorak otkazala koncert kanadske pevačice Avril Lavinj, uz obrazloženje da bi njen nastup mogao da bude mrlja uoči proslave Dana nezavisnosti, pošto su islamisti ocenili da su njeni koncerti "previše seksi".

Ministarstvo za umetnost, kulturu i baštinu saopštilo je da je odlučilo da ne odobri šou planiran za 29. avgust - dva dana pred obeležavanje Dana nezavisnosti.

"Nije prikladan. Nije u duhu proslave našeg Dana nezavisnosti. Ukoliko bi bio održan, bio bi u suprotnosti s onim za šta se pripremamo", rekao je Šukran Ibrahim iz odeljenja ministarstva koje procenjuje sve strane umetnike.

Podmladak opozicione islamističke partije PAS tražio je od vlasti da zabrane koncert kanadske pevačice.

Portparol podmlatka Kamarulzaman Mohamed rekao je u ponedeljak agenciji AP da su nastupi Avril Lavinj "previše seksi" za Maleziju i da promovišu pogrešne vrednosti.

Muzičarka je želela da jednomesečnu azijsku turneju počne u Kuala Lumpuru.

(Beta)