Demonstranti su zahtevali i promene u vladi. Protesti su se održali u centru slovačke prestonice, Bratislavi, kao i u desetini drugih mesta širom Slovačke, kao i u inostranstvu, navodi AP.

Agencija dodaje da su ovo najveći protesti u Slovačkoj još od Plišane revolucije, 1989. godine, koja je dovela do pada komunističkog režima.

undefined protest

Organizatori protesta zahtevaju da se u istragu o ubistvu Kucijaka uključe i strani eksperti, a traže i novu istragu, dostojnu poverenja i bez ljudi povezanih sa organizovanim kriminalom i korupcijom.
Premijer Slovačke Robert Fico prethodno je izjavio da bi američki milijarder mađarskog porekla Džordž Soroš mogao da umešan u proteste pokrenute širom Slovačke nakon ubistva Kucijaka i njegove verenice.

Ubijen novinar, milion evra za informaciju

On je takođe rekao da poseduje informacije da bi na protestima moglo da izbije nasilje, navodi AP.
Fico, predsednik Slovačke Andrej Kiska i predsednik slovačkog parlamenta Andrej Danko nisu uspeli da se dogovore oko zajedničke deklaracije kojom bi smirili situaciju u Slovačkoj nakon ubistva Kucijaka i njegove verenice.

Nakon sastanka trojice slovačkih zvaničnika, Danko je rekao da nisu mogli da se dogovore oko jedinstvene verzije govora.

Italijanska mafija ubila slovačkog novinara?

Na protestima širom zemlje, demonstranti su zahtevali temelju istragu Kucijakovog ubistva i njegove verenice, ubijenih 25. februara u svom stanu.

Pre nego što je ubijen, Kucijak je radio na priči o uticaju italijanske mafije u Slovačkoj, kao i o mogućim vezama mafije sa saradnicima bliskim Ficu.

Rojters prenosi da je Fico najavio da će se sastati sa svojim koalicionim partnerima kako bi razgovarali o načinu da očuvaju celovitost vlade nakon ubistva novinara.